Рівне Київ

Себорейний дерматит: симптоми, факти, лікування

Розділ: Дерматологія

Себорейний дерматит — це запальне захворювання, що виникає на ділянках тіла, де розташовано багато сальних залоз. Відбувається надлишкове вироблення секрету сальних залоз, який є сприятливим середовищем для росту мікроорганізмів, що викликають розвиток запалення.

Незалежно від віку та статі, таке захворювання, як себорейний дерматит змушує почуватись невпевнено в повсякденному житті.
Трохи інформації про захворювання, дасть можливість зрозуміти, що себорея не вирок, а захворювання шкіри, яке лікується.

Це запальне захворювання, що виникає на ділянках тіла, де розташовано багато сальних залоз. Відбувається надлишкове вироблення секрету сальних залоз, який є сприятливим середовищем для росту мікроорганізмів, що викликають розвиток запалення.

Підвищенню активності збудників себорейного дерматиту сприяють:

 • Порушення роботи ендокринної системи
 • Зниження імунітету;
 • Стреси;
 • Різка зміна клімату;
 • Підвищена пітливість;
 • Захворювання ЦНС;
 • Спадкова схильність(!);
 • Зміна гормонального фону.

Розриви сухожиль або зв’язок — це травми, які досить часто зустрічаються та можуть погіршити якість життя пацієнтів. Процес загоєння після такої травми може виявитися доволі довгим і недостатнім, що в свою чергу, призводить до утворення рубцевої тканини.

 

Дуже важливо до призначення лікування себореї уточнити, який її різновид спостерігається у пацієнта. Себорею прийнято розрізняти суху, жирну і змішану.

Жирна себорея
Зовнішні прояви даної патології проявляються у вигляді розширених пор, жирного блиску, відмічається свербіж, лусочки жовтого кольору. При цьому можуть утворюватися вугрі.
Схильні до даної патології переважно жінки з розладами шлунково-кишкового тракту і невротичними порушеннями.

Суха себорея
При недостатньому виділенні шкірного сала шкіра починає лущитися і свербіти, з’являються вогнища запалення, може бути свербіж, з голови сиплеться лупа. Волосся на голові випадає більше норми, виглядає тьмяними. Спровокувати такі прояви може порушення раціону, фізичні і психічні перевантаження.

Змішана форма

При ураженні і лиця і волосистої частини голови, а також присутності симптомів сухої і жирної себореї, можемо говорити про змішану форму. Така патологія є найбільш складною для лікування.

Цікаві факти!

 • 5% населення нашої планети офіційно поставлено діагноз «себорейний дерматит шкіри голови або шкіри обличчя».
 • Кожен 2-ий житель нашої планети страждає від лупи або інших проявів себорейного дерматиту, причому більшості з них діагноз «себорейний дерматит» офіційно не поставлено.
 • 40% усіх проданих у світі шампунів – це шампуні від лупи!

Лікування себорейного дерматиту вимагає комплексного підходу і серйозного ставлення до лікування. Тому не зволікай, звертайся в клініку Alpha Cell за професійною допомогою.

Опубліковано: 15.04.2021