Рівне Київ

6 ознак доглянутої шкіри

Розділи: Дерматологія, Новини
Які ознаки доглянутої шкіри?

“Я виділила 6 основних критеріїв, на які звертаю увагу” – говорить Кащин Ілона, лікар дерматовенеролог-трихолог у нашому центрі.

  1. Чисті пори та гладкість шкіри

Доглянутість взагалі – це чистота та охайність. Доглянута шкіра – це перш за все пори без комедонів, “чорних крапок” і гладка поверхня без скупчення клітин, що ороговіли. У молодих людей можуть бути надлишки шкірного сала в порах, а в зрілому віці на поверхні шкіри скупчуються ороговілі клітини, тому що сповільнюється оновлення епідермісу. Це природні процеси, але, на жаль, це не виглядає доглянуто. 

І це те, що першим впадає в око не тільки дерматологу на консультації, а й оточуючим. Якщо хочете мати доглянуту шкіру – почніть із правильного очищення та регулярної ексфоліації. Це доступно всім за допомогою домашнього догляду.

Які ознаки доглянутої шкіри виділяють? 

  1. Немає жирного блиску

У молодому віці часто буває надмірне саловиділення, а як наслідок – жирний блиск та розширені пори. Але цю особливість можна контролювати за допомогою себорегулюючих засобів для жирної шкіри — серумів, кремів, масок. І навіть дуже жирна шкіра при правильному догляді виглядатиме доглянутою.

  1. Немає сухості та лущення

Ці проблеми характерні для людей із сухою шкірою. При належному догляді суха шкіра виглядає добре – вона тонка ніжна із непомітними порами.

Але якщо суху шкіру доглядають неправильно або нерегулярно, з’являється сухість, дрібне пудрове лущення і тьмяний колір обличчя.

  1. Немає почервоніння та гіперчутливості

Червона запалена шкіра тимчасово може бути нормальним явищем, наприклад, після хімічного пілінгу. Але якщо завжди мають місце почервоніння, подразнені ділянки, гіперчутливість шкіри, значить щось не так, потрібно з’ясувати причини такого стану та підібрати правильний догляд. У таких випадках самостійно буває складно знайти причини та підібрати косметику. 

Якщо вам потрібна порада фахівця, але не маєте можливості прийти на консультацію, то ви можете записатися на консультацію онлайн для складання індивідуальної програми домашнього догляду.

  1. Немає набряклості

Деякі люди схильні до набряків змолоду, у когось пастозність обличчя з’являється з віком, коли погіршується робота судинної системи. Але ці проблеми теж можна скоригувати за допомогою догляду та харчування.

  1. Здоровий рівний колір обличчя

Блідість або тьмяний колір обличчя можуть говорити про спазм судин та порушення мікроциркуляції. Коли шкіру регулярно доглядають, покращують кровообіг, наприклад за допомогою масажу обличчя, то шкіра в будь-якому віці має здоровий вигляд.

Поради дерматолога у м Рівне 

Невеликі порушення пігментації далеко не завжди говорять про проблеми зі здоров’ям, як багато хто думає. З віком нерівномірний розподіл пігменту – певною мірою нормальне явище, тому що зменшується  кількість клітин меланоцитів.

Але якщо є явні порушення пігментації, найчастіше це говорить про те, що за шкірою неправильно доглядають – не захищають від сонця, зловживають кислотами чи іншими речовинами.

Якщо зробити висновок – доглянута шкіра виглядає можливо не ідеально, але добре – природно, привабливо і свіжо. І найголовніше, вона почувається комфортно – вона не суха, не жирна, не набрякла і без запалень.

Опубліковано: 01.11.2022
Схожі послуги
0 / 0