Рівне Київ

Засвоюємо корисні звички: пам’ятайте про рівень pH шкіри

Розділи: Дерматологія, Новини
Поради лікарів щодо рН шкіри

Термін pH характеризується як водневий показник і означає співвідношення кислоти і лугу. Показник рН коливається від 0 до 14, де 0 – кисле значення, 7 – нейтральне, а 14 найбільш лужне.

Нормальний pH шкіри перебуває в діапазоні від 4 до 6. Відповідно до наукових досліджень, жирна та проблемна шкіра має більш високий рівень pH, що вказує на переважання лужного середовища та свідчить про хронічну нестабільність її стану. 

Що впливає на pH шкіри?

Фактори впливу на pH шкіри мають широкий спектр і поділяються на ендогенні та екзогенні:

⇒ Ендогенні фактори (незмінні): етнічні відмінності, вік, статева приналежність. Так, наприклад, pH смуглої (пігментованої) шкіри має нижчий показник, ніж світлої. Також у чоловіків рівень pH шкіри базується нижче за 5, а у жінок – близько 5.

⇒ Екзогенні фактори (змінювані): очищаючі та косметичні засоби, піт, шкірне сало та раціон харчування. Впливаючи на ці фактори, відновивши нормальний рН шкіри, боротися з проявом акне буде простіше. Наприклад, згідно з дослідженнями, регулярне використання засобів для очищення з високою кислотністю знижує кислотно-лужний баланс шкіри і пригнічує кількість шкідливих бактерій, на відміну від pH-нейтральних засобів.

Рекомендації лікарів Alpha Cell

Намагайтеся підтримувати нормальний рівень pH шкіри від 4 до 6. Вибирайте засоби для догляду за шкірою (очисні та базові) із зазначеним рівнем pH на упаковці. Для запобігання негативним змінам стану шкіри, середній кислотно-лужний показник таких засобів повинен дорівнювати 5,5. З допомогою підбору індивідуальних засобів догляду, що будуть підходити саме Вам може допомогти лікар-косметолог на консультації. Вам доведеться витратити 30 хвилин, але зекономити кошти та бути певним у правильності Ваших засобів.

Бо приватна клініка Alpha Cell – це про індивідуальний підхід і максимальну уважність до кожного пацієнта! 

Опубліковано: 08.09.2022
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво