Лікування остеоартрозу
Розділи: Клітинні технології, Травматологія
Стовбурові клітини в травматології та ортопедії

Що таке остеоартроз?

Остеоартроз, також відомий як «артроз зносу», виникає, коли хрящ, який амортизує та захищає кінці кісток, поступово зношується. Це призводить до болю та скутості, які з часом посилюються, що ускладнює виконання повсякденних справ.

 

Вартість:
від 7 000 грн

Остеоартроз часто супроводжується артритом (запаленням суглоба). Розвивається він повільно і найчастіше проявляється в середньому віці.

Розуміння того, як працюють суглоби, може допомогти краще зрозуміти природу артрозу. 

Суглоб – це місце, де стикаються кінці двох або більше кісток. Колінний суглоб, наприклад, утворюється між кістками гомілки (гомілкової та малогомілкової кісток) і стегнової кістки. Тазостегновий суглоб – це місце, де верхня частина стегнової кістки зустрічається з увігнутою частиною таза. На краях кісток розташовані хрящі, що складаються з позаклітинного матриксу та невеликої кількості клітин, які його синтезують. Суглоб оточений суглобовою капсулою, яка заповнена синовіальною рідиною. Ця рідина змащує та живить хрящі, забезпечуючи їх легке ковзання та здоров’я. 

Які причини остеоартрозу?  

При остеоартрозі суглобовий хрящ, який покриває кінці кісток у суглобах, поступово зношується. Там, де колись був гладкий суглобовий хрящ, який дозволяв кісткам легко ковзати одна проти одної, з часом оголюється кістка та утворюється потерта, жорстка поверхня. Рухи суглоба вздовж цієї відкритої поверхні болючі та обмежені.

Деградація суглобових хрящів відбувається внаслідок системних навантажень. Фактично від артрозу колінних суглобів різної тяжкості страждають практично усі люди старшого віку. Факторами ризику, що прискорюють розвиток артрозу є: ожиріння, попередні травми суглобів, надмірне навантаження. Таким чином з артрозом можна зіткнутися практично у будь-якому віці.

Симптоми остеоартрозу

Остеоартроз може вразити будь-який суглоб в організмі, включаючи суглоби хребта. Симптоми можуть варіюватися від легких до інвалідизації.

Суглоб, уражений остеоартрозом, як правило, запалений і викликає біль. При погіршенні стану хряща кістки починають тертися одна в одну під час руху суглоба. Рухи в суглобах, такі як згинання, випрямлення та обертання ускладнюються, що призводить до втрати руху. Пошкоджений суглоб може скрипіти, клацати або видавати скрегіт. 

Лікування остеоартрозу в м Рівне 

Остеоартроз не є виліковним, однак його прогресування можна суттєво сповільнити, а симптоми полегшити. Для цього використовуються медичні препарати, що знімають запалення та полегшують біль.

Для затримки розвитку остеоартрозу традиційно використовуються внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти, яка змащує суглоб і таким чином покращує його рухливість та запобігає зношуванню.

Новим словом у лікуванні остеоартрозу є АМК-терапія. АМК містить біологічно активні речовини, що сприяють виживанню хондроцитів (клітин хряща), активують їх анаболізм (конструктивний метаболізм) та імуномодулюючі білки. Покращується синтез гіалуронової кислоти та глікозамінногліканів – суглобового мастила та структурних елементів хряща. Також гальмуються запальні процеси і відновлюється судинна сітка, прилягаюча до хряща, що покращує дифузію мікро/макроелементів і біологічно активних сполук.

Таким чином хрящ ефективно зміцнюється та стає стійкішим, а симптоми остеоартрозу полегшуються, включаючи запалення, біль та скутість.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

    Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних