Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я людини у будь-якому віці, але у спорті мають місце навантаження великі. Нерідко спортсмени отримують травми, крім того, існує цілий перелік професійних спортивних хвороб, від яких ніхто з них не застрахований. Сюди входять і різноманітні захворювання опорно-рухової системи, і подагра, і артрити та артрози суглобів, і остеохондроз. Часто бувають пошкодження зв’язок або ж їх розрив.
Будь-яка з цих хвороб може на деякий час обмежити людину у рухах, а у випадках, коли ситуація дуже запущена, навіть знерухоміти. Отримати спортивні травми може і та людина, яка до спорту не має відношення, оскільки причини їх виникнення можуть бути і не пов’язані зі спортом.
За ступенем тяжкості спортивні травми ділять на три категорії:
1. Легкі – не потребують лікування у стаціонарі і не порушують нормальну життєдіяльність людини.
2. Середньої складності – ведуть до госпіталізації, явно погіршують стан здоров’я.
3. Важкі – потребують стаціонарного лікування протягом більш ніж 30 днів.
Крім того, виділяють травми первинні, повторні, а також ті, що викликані надмірним фізичним навантаженням.
Спортивне лікування, тобто лікування спортивних травм і хвороб, залежить від їх виду і ступеню тяжкості. Серед методів є мануальна терапія, масаж, ультразвук, гідротерапія, електростимуляція. Хірургічне втручання необхідне при складних переломах, важких станах пацієнта.
Людина, яка отримала травму чи знаходить у себе ознаки хвороби, може звернутись у клініку «Alpha Cell» у Рівному, щоб отримати консультацію спеціаліста.
Він проведе огляд, встановить діагноз, дасть відповідь на питання і призначить лікування. Наш Центр регенеративної медицини може запропонувати новітній метод лікування стовбуровими клітинами – МСК. Ці клітини, потрапляючи в організм, починають діяти на нього на клітинному рівні: швидше відновлюються тканини і органи, загоюються рани, загальний стан покращується, зміцнюється імунітет. А це саме те, що потрібно людині після травми, щоб швидше повернутись до повноцінного життя і спорту.
Існує безліч видів спортивних травм, але основними з них є: травми голови та обличчя; травми плечей, травми ліктя, травми кисті, травми хребта, травми кісток, травми коліна.
Отримати травму можна на роботі, вдома, під час занять спортом або внаслідок автомобільної аварії. Виробничі травми зазвичай трапляються внаслідок падінь та підняття важких речей. При заняттях спортом нерідкі розтягнення зв’язок і сухожилля, травми коліна, Ахіллового сухожилля та плечового пояса.
Заходи попередження виробничого травматизму зводяться до усунення безпосередніх чи сприятливих причин: механізація і автоматизація технологічних процесів, ліквідація ручних операцій і скорочення вантажопотоків, що перехрещуються, ручного перенесення виробів і підйом вантажів тощо.
Ми пропонуємо лікування стовбуровими клітинами (МСК), які показують високу ефективність, відновлюють роботу органів та тканин.