Рівне Київ

Контагіозний молюск – доброякісне вірусне захворювання шкіри

Розділ: Дерматологія

Контагіозний молюск – доброякісне вірусне захворювання шкіри, яке характеризується появою на шкірі, рідше – на слизових оболонках напівкулястих вузликів величиною від головки шпильки до горошини з центральним пупкоподібним вдавленням.

Зараження відбувається при безпосередньому контакті з інфікованою шкірою хворого, в тому числі і під час сексуального контакту, або через забруднений одяг, рушники або інші предмети .

Після потрапляння вірусу в організм може пройти від двох тижнів до півроку, перш ніж захворювання проявить себе.

Характеристики контагіозного молюска

Для патології характерні висипання, зовні схожі на звичайні папули тілесного кольору. Ущільнення нагадують вузлики. За кольором вони майже не відрізняються від основного кольору шкірного покриву, хоча можуть бути трохи біліші. Верхівка перлового кольору. У міру розвитку вузлика в центрі з’являється вдавлення, нагадує по виду «пупок».

Вузлики бувають поодинокі або зливаються в групи. Вони розташовуються в основному на обличчі, на шкірі верхньої частини тулуба. Рідше зустрічаються на ногах, стегнах або сідницях. Якщо роздавити вузлик, з нього виділиться суха сирнистий маса.

Висипання не супроводжуються суб’єктивними відчуттями . Вони не сверблять, не викликають біль, і не запалюються. Вторинне інфікування і зараження може відбутися тільки при видавлюванні вмісту, або ж після розчухів.

Контагіозний молюск не є небезпечним, його прояви легко виліковуються. Але щоб зроби все правильно без небажаних наслідків ,уникнути рецидивів в майбутньому, потрібно звернутись за допомогою до лікаря.

Опубліковано: 22.04.2021
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво