Рівне Київ

Стрес і акне

Розділи: Косметологія, Дерматологія, Новини
Вплив стресу на акне

З огляду останніх подій на території нашої країни, кожен із нас перебуває в постійному стресі. Навіть якщо цього не приймає і не усвідомлює… І дзеркалом нашого внутрішнього стану є шкіра, а саме:

Як  стрес впливає на розвиток саме акне? 

Кортизол та адреналін – гормони, що потрапляють у кров під час стресових ситуацій. Впливу цих гормонів піддається весь організм, у тому числі й шкіра. Зі всіх функцій шкіри найбільше уражається захисна. 

Відповідно після постійного та тривалого перебування у запилених місцях (підвали, бомбосховища тощо), неможливістю належним чином очищати та доглядати за шкірою, вона стає вразливою до патогенних мікроорганізмів і бактерій, що осідають на ній. 

При активній продукції себуму (шкірного сала) під дією кортизолу та неможливості активно протистояти місцевому імунітету забрудненням створюються сприятливі умови для утворення запальних елементів. 

Виникнення висипань також пов’язано з впливом вищезгаданих гормонів стресу на травну систему: зміна мікрофлори кишечника, цілісність якої є вагомою при лікуванні та запобіганні акне. Крім висипань шкіра втрачає природний колір, має нерівний тон з вираженою пігментацією та втрачає еластичність. Це все разом взяте і є результатом недоспаних ночей та спазму судин, які погіршують обмін  речовин на клітинному рівні шкіри.

Як боротися із стресом та появою акне?

На тепер поради щодо косметологічних процедур або повноцінного догляду за шкірою не будуть доречними. Ви просто маєте пам’ятати, що ваше здоров’я і краса повністю залежить від вас! Намагайтеся більше відпочивати, практикувати прогулянки на свіжому повітрі, незначні заняття спортом. За можливості відвідуйте дерматолога. Дотримуйтеся водного балансу! 

У житті кожної людини є ситуації, які змушують переживати, що призводить до порушення емоційного стану. Перш ніж впадати в депресію, подумайте про те, чи допоможуть хвилювання змінити щось?

Опубліковано: 05.04.2022
Схожі послуги
0 / 0