Рівне Київ

Які фактори впливають на шкіру?

Розділи: Дерматологія, Новини
Вплив негативних факторів на шкіру

Кожен зустрічається з індивідуальними проблемами, вплив яких на шкіру не залежить від її типу. Як вік, так і генетика відіграють важливу роль, вчені говорять, що зміни тіла та життя також можуть сильно вплинути на те, що відбувається зі шкірою. 

Основні фактори, що впливають на здоров’я шкіри:

 • стрес;
 • вагітність;
 • гормональні порушення;
 • зміни у житті.

Вплив стресу на шкіру 

Стрес – невід’ємна частина життя. Однак, коли стрес стає хронічним, він може залишити слід на вашому обличчі. Акне, сиве волосся та суха шкіра – це лише деякі з ознак стресу.

Стрес може погіршити захворювання, а лікування зробити менш ефективним. Багато симптомів можуть виникнути або посилитися внаслідок стресу, наприклад, біль. Це актуально при захворюваннях, пов’язаних зі шкірою, і найкраще з ним можна боротися за допомогою комплексної, багатопрофільної допомоги. 

«Я часто кажу своїм пацієнтам, що стрес може погіршити майже все, включаючи спалахи вугрової висипки або симптоми екземи, і дерматологічна практика може досягти оптимальних результатів у співпраці саме з дерматологами та якісній первинній медичній допомозі», — розповідає дерматолог медичного центру Alpha Cell Галич Тетяна Ігорівна.

Вагітність та її вплив на шкіру

Існують численні проблеми зі шкірою, пов’язані з вагітністю, включаючи екзему або зміни пігментації. Через зміни у ваших гормонах і кровообігу, а також через зміну форми тіла, вагітність може викликати розтяжки, акне та інші складні зміни шкіри.

«Зменшення естрогену в організмі потенційно може призвести до погіршення тургору, кольору шкіри та появи нових зморшок», – говорить дерматолог. 

Підвищення рівня естрогену під час вагітності або прийому препаратів на основі естрогену також може спричинити появу або спалах мелазми, стану, що характеризується коричневими плямами шкіри, які класично охоплюють ділянки щік, чола та верхньої губи. Це іноді називають «маскою вагітності».

Що робити для боротьби з негативним впливом на шкіру?

Дерматологи медичного центру в Рівному рекомендують підтримувати здоров’я шкіри в цілому.

 • Залишатися відданими фотозахисту, зменшуючи вплив ультрафіолетового (УФ) випромінювання, яке може спричинити рак шкіри та її пошкодження.
 • Повноцінно доглядати за шкірою (умивання, тонізація, очищення, зволоження тощо).
 • Підбирати засоби догляду відповідно до типу шкіри (визначити тип шкіри може дерматолог на консультації).
 • Відвідувати лікаря-дерматолога хоча б раз на 6 місяців.
 • Робити оздоровчі та омолоджувальні процедури (плазмотерапія, мезотерапія, АМК-терапія).
 • Слідкувати за правильним харчуванням (уникати куріння та вживання спиртних напоїв).
 • Стежити за ментальним здоров’ям.
Опубліковано: 16.03.2022
Схожі послуги
0 / 0