Рівне Київ

Пілінг або чистка обличчя?

Розділ: Косметологія
Пілінг або чистка обличчя: що краще?

Якщо Ви вже поставили це питання, то у Вас, швидше за все, жирна і проблемна шкіра. Пілінг і чистка – зовсім різні методики, але вони ділять між собою першість, коли йдеться про боротьбу з акне та лікуванням постакне. Розповідаємо нижче, у чому відмінність даних процедур і який метод може підійти саме Вам.

Існують різні методики покращення стану шкіри, профілактики зморшок, різноманітних естетичних дефектів. Найпопулярнішими є чистка та пілінги.

Існує помилкова думка, що ці дві процедури однакові. Ми спробуємо розібратися що це за процедури і в чому їхня відмінність? У яких випадках вони застосовні, а в яких протипоказані? 

Чистка обличчя та її різновиди 

Чистка обличчя проводиться з метою очищення шкірного покриву, одночасно з цим вона є профілактичною процедурою, яка дозволяє уникнути дії тих чи інших факторів. Розрізняють кілька видів чисток, їх можна проводити як окремими процедурами, так і  комбінувати між собою.

Механічна чистка дозволяє зробити глибоке очищення шкіри від вугрів, жировиків, міліумів, прищів, гнійників, комедонів, жирового нальоту, найменших забруднень. Процедуру проводять вручну за допомогою допоміжних інструментів (ложечка УНО, ситечко, голка Відаля). Механічна чистка травматична, проте ефективна методика.

Ультразвукова чистка – процедура поверхневого очищення шкіри. Ультразвук м’яко впливає на шкіру обличчя, видаляючи зайвий шкірний жир, токсини, шлаки, закупорки сальних залоз, поверхневі комедони, відкриваючи пори, в той же час відбувається мікромасаж шкіри та розгладження дрібних зморшок. Ультразвукова чистка делікатна і абсолютно не травмувальна.

Дуже ефективно поєднувати ці два види чисток, це дозволить особливо забруднені зони обробити ультразвуковим впливом та делікатно завершити процедуру механічною чисткою. Така методика називається комбінованою чисткою.

Що таке пілінг та його різновиди? 

Пілінг – процедура відлущування ороговілого шару шкіри. Після того як відбувається видалення мертвих клітин, шкіра обличчя оновлюється та омолоджується, підвищується її тонус та нормалізується жирність. Пілінги класифікують на:

Механічний (дермабразія) – шліфування шкіри спеціальним апаратом.

Фізичний – проводять за допомогою лазеру чи ультразвуку, без безпосереднього контакту зі шкірою.

Хімічний – нанесення на шкіру хімічних складів, що фактично спалюють верхній шар, запускаючи процес регенерації. Від типу та концентрації застосовуваної кислоти пілінги поділяють за глибиною їх дії:

  • поверхневий хімічний пілінг впливає на верхній роговий шар дерми, вирівнює шкірний рельєф, покращує колір та текстуру шкіри, розгладжує дрібні зморшки. Це ефективна маніпуляція фруктовими кислотами, концентрація яких залежатиме від індивідуальних особливостей шкіри пацієнта.
  • серединний хімічний пілінг руйнує епідерміс, повністю спалюючи верхній шар дерми. Реабілітація після процедури триватиме тиждень, цей час необхідний для регенерації шкіри на обличчі. Це агресивна маніпуляція трихлороцтовою кислотою 20-35%. Концентрація залежатиме від наявності та ступеня проблем.
  • глибокий хімічний пілінг – операція, яку проводять у стаціонарі. Гіперагресивна маніпуляція карболовою кислотою (дуже токсична речовина). 

Хімічні пілінги рекомендовано проводити восени – зимовий період, тому що під час відновлення шкіри необхідний особливий і делікатний догляд, особливо захист від сонця.

Підсумовуючи вищесказане, робимо висновок: що чистка та пілінг ставлять перед собою одну мету – очищення шкіри, але чистку проводять для видалення та профілактики шкірних дефектів, як глибоких, так і поверхневих, а пілінг – для відлущування поверхневого шкірного шару, розгладження дрібних зморшок та усунення пігментних плям. Відповідно принципово головним фактором для чистки або пілінгу буде наявність індивідуальних показань у пацієнта.

Якщо Ви досі сумніваєтеся, яку ж все ж таки процедуру вибрати? Чистка чи пілінг? Косметолог медичного центру Alpha Cell на попередній консультації допоможе у виборі процедури, враховуючи Ваші індивідуальні особливості та проблеми. Розповість з якими ін’єкційними процедурами можна поєднувати для досягнення максимального ефекту.

Опубліковано: 03.02.2022
Схожі послуги
0 / 0