Рівне Київ

Чому осінь є найкращим періодом для лікування акне?

Розділ: Дерматологія
Лікування осіннього загостренння акне у м Рівне

Кінець літа та початок осені – час, коли у багатьох людей починають виникати проблеми зі шкірою. Літня засмага прикрашає кожного, але разом з тим, сонце робить і негативний вплив на шкіру, тому надмірне захоплення сонячними ваннами може призвести до загострення висипу вугрів до початку осені.

Чому відбувається загострення акне?

По-перше, влітку, коли сонце найактивніше, верхній шар шкіри намагається захиститися від ультрафіолету – він потовщується. Клітинам верхнього шару шкіри стає складніше оновлюватися, посилюється вироблення шкірного сала. Чим міцніший та товстіший цей «захисний» шар, тим складніше шкірним ферментам виходити на поверхню. Підшкірний жир закупорює пори, провокуючи запалення, яке сягає критичної точки до початку осені.

По-друге, свій вплив робить стрес. Школярам та студентам, наприклад, доводиться повертатися до навчання, і висипання на обличчі приносять додатковий дискомфорт, адже для підлітків особливо важливо, як їх оцінюють однолітки. До того ж на вулиці вже не так тепло, сонця стає все менше, дні — коротше… Змінюється гормональний фон, а гормони, як відомо, роблять свій внесок у появу вугрів.

По-третє, часто багато хто намагається заїсти стрес чимось не дуже корисним, а “гріхи” в харчуванні також можуть вплинути на стан шкіри.

По-четверте, закінчується чудодійний маскуючий ефект засмаги, завдяки якому якісь недосконалості шкіри здаються менш помітними.

Що ж робити з осінніми висипаннями на шкірі? 

Дерматологія в Рівному займає провідне місце у профілактиці та лікуванні шкірних захворювань. Лікарі нашого медичного центру мають у арсеналі як традиційні, так і сучасні підходи до лікування будь-якого типу захворювання. Маючи великий досвід у роботі саме з висипаннями на шкірі, наші дерматологи радять дотримуватися наступних правил.

  • Важливо допомогти шкірі повернутися в тонус після спекотної літньої погоди та підібрати засоби догляду, які дозволяють відновити рівень зволоження та живлення шкіри напередодні осінньо-зимового періоду.
  • Не захоплюватися калорійною їжею, навіть якщо за вікном дощ та холод.
  • Спробувати керувати стресом консервативно: зберігаючи спорт та підтримуючи організм вітамінами (С, Д).
  • Зважитися на лікування вугрової висипки у дерматолога, оскільки терапія вимагає часу, і саме восени часто починаються курси лікування, які роблять шкіру ідеальною до весни.

Підбір препаратів для лікування висипу вугрів здається простим завданням тільки на перший погляд. Багато лікарських засобів виявляють терапевтичну дію не відразу, а через кілька тижнів. Якісь медикаменти можуть не підійти індивідуально, і їх заміна з оцінкою лікувального ефекту також займе час. 

Опубліковано: 29.09.2022
Схожі послуги
0 / 0