Рівне Київ

Лікування алергічного дерматититу

Розділи: Дерматологія, Алергологія

Алергічний дерматит (dermatitis allergica) — це шкірне захворювання, що має в своїй основі запальну реакцію шкіри у відповідь на безпосередній вплив провокуючих подразників.

Які бувають дерматити?

Залежно від механізму розвитку розрізняють наступні види дерматиту:

  • контактний – розвивається при безпосередній дії алергену на шкіру, наприклад, при укусах комах, від косметики, побутової хімії;
  • алергічний – виникає при попаданні алергену всередину організму, як реакція імунної системи на подразник: «алерген-антитіло»;
  • атопічний – виникає на тлі генетичної схильності, представляє собою комплекс респіраторних симптомів, реакцій з боку шлунково-кишкового тракту і шкіри – це окрема нозологічна форма.

Зміни шкірних покривів при алергічному дерматиті найчастіше локалізується в таких зонах, як шия, лоб, згини рук, зап’ястя, тильна поверхня кистей і стоп.

Форми дерматитів

Форми :

  • Гострий дерматит: проявляє себе після одномоментного контакту з подразником. Проявляється запальним висипом, набряклістю шкіри і появи висипань у вигляді везикул, не рідко утворюються тріщини. Суб’єктивно пацієнти скаржаться на сильний свербіж, бажання розчесати місце пошкодження, болючість ділянки шкірного покриву. Негайне припинення дії алергену часто призводить до значного полегшення стану.
  • Хронічний дерматит: розвивається при накопиченні в організмі критичного обсягу алергену для даного пацієнта. Подразник, як правило, менш токсичний. Проявляється не запальною локальної гіперемією, ділянками відшарованого епідермісу, тріщинами шкіри, а також посиленою пігментацією ураженої зони. При даному виді, захворювання може тягнутися роками, незважаючи на виявлення і повне усунення алергену.

Які можуть бути ускладнення дерматитів?

Однією з найнебезпечніших і потенційно загрожують життю форм прояви алергії є АНАФІЛАКСІЯ. Її лікування завжди розглядається в ключі екстреної медичної допомоги.

Вчасне звернення до лікаря може врятувати вам життя, тому зверніться за професійною допомогою при перших проявах захворювання!

Опубліковано: 22.04.2021