Алергічний дерматит (dermatitis allergica) — це шкірне захворювання, що має в своїй основі запальну реакцію шкіри у відповідь на безпосередній вплив провокуючих подразників.
Які бувають дерматити?
Залежно від механізму розвитку розрізняють наступні види дерматиту:
контактний – розвивається при безпосередній дії алергену на шкіру, наприклад, при укусах комах, від косметики, побутової хімії;
алергічний – виникає при попаданні алергену всередину організму, як реакція імунної системи на подразник: «алерген-антитіло»;
атопічний – виникає на тлі генетичної схильності, представляє собою комплекс респіраторних симптомів, реакцій з боку шлунково-кишкового тракту і шкіри – це окрема нозологічна форма.
Зміни шкірних покривів при алергічному дерматиті найчастіше локалізується в таких зонах, як шия, лоб, згини рук, зап’ястя, тильна поверхня кистей і стоп.
Форми дерматитів
Форми :
Гострий дерматит: проявляє себе після одномоментного контакту з подразником. Проявляється запальним висипом, набряклістю шкіри і появи висипань у вигляді везикул, не рідко утворюються тріщини. Суб’єктивно пацієнти скаржаться на сильний свербіж, бажання розчесати місце пошкодження, болючість ділянки шкірного покриву. Негайне припинення дії алергену часто призводить до значного полегшення стану.
Хронічний дерматит: розвивається при накопиченні в організмі критичного обсягу алергену для даного пацієнта. Подразник, як правило, менш токсичний. Проявляється не запальною локальної гіперемією, ділянками відшарованого епідермісу, тріщинами шкіри, а також посиленою пігментацією ураженої зони. При даному виді, захворювання може тягнутися роками, незважаючи на виявлення і повне усунення алергену.
Які можуть бути ускладнення дерматитів?
Однією з найнебезпечніших і потенційно загрожують життю форм прояви алергії є АНАФІЛАКСІЯ. Її лікування завжди розглядається в ключі екстреної медичної допомоги.
Вчасне звернення до лікаря може врятувати вам життя, тому зверніться за професійною допомогою при перших проявах захворювання!