Рівне Київ

Випадіння волосся внаслідок стресу

Розділи: Дерматологія, Волосся
Як стрес впливає на випадіння волосся?

Ви стурбовані негативними наслідками стресу на ваше життя і, як наслідок, на ваше волосся? Наше життя наповнене роботою та сімейними питаннями, які постійно тримають у сильній напрузі. Незважаючи на всі наші зусилля, які допомагають контролювати ситуацію, постійне занепокоєння може чинити сильний вплив на наше здоров’я та загальний добробут.

Стрес та випадіння волосся тісно пов’язані між собою. Насправді, майже дві третини людей називають стрес основною причиною недостатнього об’єму та густоти волосся – більшою мірою, ніж вік, гормональні зміни, хвороби або прийом ліків. Ми розуміємо, наскільки важливе здоров’я волосся для підтримки впевненості у собі та відчуття щастя. Саме тому медичний центр Alpha Cell, бажаючи забезпечити вам можливість жити повним життям, пропонує процедури, що повертають блиск та здоров’я волоссю.

Що таке стрес?

Стрес – це реакція організму на фізичні чи емоційні подразники, які вважаються небезпечними. Якщо ви страждаєте від хронічного стресу, це означає, що ви відчуваєте його симптоми протягом тривалого часу. У цьому ключі вплив дрібних повсякденних подразників накопичуватиметься: сварка з партнером, відчуття перевантаженості, тривожний стан, страх, зневірення, проблеми на роботі і навіть занадто довге очікування їжі може запустити гостру реакцію у вашому тілі.

Коли ви відчуваєте стрес, в організмі виділяється кортизол разом із різними хімічними речовинами та гормонами. Вони служать для того, щоб створити гостру адреналінову дію, потрібну в ситуації «біжи або бійся». Однак хронічний стрес призводить до постійного вироблення таких гормонів, що має подвійний негативний ефект. По-перше, рівень гормонів та хімічних речовин у вашій крові досягає позначки, після якої його вже неможливо взяти під контроль. По-друге, виділення таких елементів не дозволяє органам виробляти важливі речовини, у тому числі ті, що стимулюють ріст волосся.

Як стрес впливає на випадіння волосся?

Існує шість основних факторів, що впливають на стоншення волосся, де стрес та травми є другим за важливістю фактором після генетики. Стрес виводить з рівноваги всі хімічні реакції у організмі: він не тільки розбалансовує гормональний обмін, але й подразнює шкіру, а також погіршує загальний стан шкіри голови. Шкіра голови грає величезну роль у рості здорового волосся: без чистого і здорового середовища для росту, волосся швидко стає слабким і починає випадати.

Однією з найпоширеніших форм втрати волосся у зв’язку із стресом є телогенова алопеція. У цьому стані високий рівень стресу змушує організм змінити природний цикл життя волосся. У той час, як нормальне волосся проводить 85% часу свого життя в «анагенній» фазі росту, волосся людини, що переживає стрес, навпаки, занадто швидко переходить у «телогенну» фазу відпочинку, коли волоссю нічого не залишається, крім того, щоб випасти. Телогенна алопеція призводить до випадіння волосся по всій поверхні шкіри голови, проте вона може бути особливо помітна в певних зонах – наприклад, крайової зоні росту волосся.

Стрес може бути каталізатором для активізації аутоімунного захворювання, що призводить до випадіння волосся. Якщо вам довелося зіштовхнутися з цим, дуже важливо отримати професійну консультацію трихолога. Можливо, в комплексі лікування буде потрібною консультація невролога, прийом медикаментів. Лікар-трихолог проводить опитування пацієнта, тестує стан волосяного покриву на поточний момент завдяки трихоскопії.

Опубліковано: 21.03.2022
Схожі послуги
0 / 0