Рівне Київ

Трихолог відповідає на актуальні запитання про випадіння волосся

Розділи: Новини, Волосся
Трихолог про випадіння волосся

У цій статті ми зібрали актуальні питання, що турбують усіх, хто має проблеми із волоссям. Трихолог нашого медичного центру Alpha Cell, що має великий досвід роботи з різноманітними проблемами з волоссям та шкірою голови розповідає які причини випадіння можуть бути; що робити, коли є проблеми з ростом волоссям та як уникати шкідливого впливу зовнішніх факторів.

Випадіння волосся: чому воно відбувається і як його зупинити?  

Перш ніж купувати засоби від випадіння волосся, з’ясуйте, в чому причина. Випадіння волосся може говорити про серйозні збої в організмі, неправильне харчування або догляд. І навіть якщо таких проблем немає, все одно важливо знати, як стежити за здоров’ям волосся та шкіри голови. 

 

Випадіння волосся: що норма, а що проблема?

Часто проблема випадіння волосся дуже перебільшена,  – розповідає лікар-трихолог нашого центру Кащин Ілона Сергіївна. – Давайте розберемо, коли випадіння волосся відповідає нормі, а коли слід вживати заходів”.

  • Випадіння волоссяце циклічний процес, фази росту волосся поступово чергуються, тобто у певні періоди випадіння волосся посилюється, адже оновлюються волосяні фолікули. Поспостерігайте за собою, і Ви помітите, що після сильного активного випадіння на волосяній частині голови з’являється маленьке нове волосся. Це нормально.
  1. Щодня у нас за нормою випадає близько 50-100 волосин. Тут у страху очі великі. Припустимо, п’ять волосин темного кольору щільної структури, що випало, – це великий пучок, а 5 випалих світлих тонких волосин – непомітно. 
  2. Причина випадіння може бути тимчасовою, наприклад, сонце (і навіть взимку — скажімо, на Мальдівах, Балі тощо). Коли ми засмагаємо або перебуваємо на сонці з непокритою головою, у нас піддається негативному впливу шкіра голови, особливо якщо вона чутлива. І коли у нас відбувається поверхневий опік, нехай навіть початкової стадії, разом із роговим шаром знімається і волосся, яке вже знаходиться на стадії старіння. Тому десь місяць після відпочинку на активному сонці волосся буде сильніше випадати.
  3. Інший критичний період – початок місячних у жінок, у цей час також посилюється випадіння волосся. Всі наші жіночі гормональні проблеми впливають на здоров’я волосся. Якщо у Вас є захворювання або порушення статевої системи – варто йти до гінеколога та вирішувати спочатку первинну проблему».

Які можуть бути причини випадіння волосся?

Найпоширеніші – це генетика, стрес, неправильне харчування, погіршення стану здоров’я, прийом ліків, а також негативний вплив довкілля. Останнім часом причиною випадіння волосся став COVID-19. Також процес випадіння волосся може посилитися після народження дитини і навіть після наркозу”.
Досить часто у пацієнтів виникає запитання: “А якщо в мене зараз ні стресу, ні проблем зі здоров’ям, а волосся все одно випадає, то що робити?”.

«Подія, що стала причиною випадіння, могла статися у минулому: від кількох тижнів до кількох місяців. А наслідки Ви побачили тільки зараз, коли у Вас почало інтенсивно випадати волосся без видимих ​​причин. Допустимо, протягом певного періоду часу Ви живете у сильному стресі, щодня переживаєте, погано спите, не можете заспокоїтися. Ваш стан призводить до змін роботи багатьох систем організму і, як наслідок, порушення живлення волосяних фолікулів. Ріст нового волосся припиняється, хоча при цьому загальна кількість поки що зберігається. Відсутність живлення волосяних фолікулів поступово призводить до стоншення існуючого волосся, і воно починає випадати без заміни на нове. У цей момент Ви відчуваєте втрату об’єму волосся, хоча, можливо, Ви вже пережили непростий період і зараз у Вас все добре».

 

Що робити насамперед при випадінні волосся?

Якщо волосся випадає інтенсивніше, ніж зазвичай, або Ви відчуваєте дискомфорт на шкірі голови, то зверніться за консультацією до трихолога. Народна медицина та бабусині рецепти в цьому випадку можуть лише погіршити ситуацію. Лікар визначить причини, тип випадіння волосся, скаже, які потрібні аналізи та лікування.

 

Як стимулювати ріст волосся після випадіння? 

Волосся починає швидше рости в першу чергу завдяки поліпшенню кровообігу і регенерації шкіри голови. Забезпечити це можна процедурами у поєднанні з грамотним домашнім доглядом.

Процедури, що пропонує наш центр та які показують результати: мезотерапія, плазмотерапія, АМК-терапія шкіри голови, екзосомальна терапія (екзоконцентрат) проти випадіння волосся.
Через який час буде помітно результат від процедур?

Перші позитивні зміни з’являються за один-два місяці. Місяць потрібний лише для того, щоб “розбудити” цибулину. Потім 2 тижні потрібно, щоб волосся доросло до поверхні голови, і тільки потім його можна буде побачити. 

А як правильно харчуватися, щоб волосся не випадало? 

Волосся складається з білка кератину, і його здоров’я підтримують продукти, багаті на білки та амінокислоти. Насамперед це якісне червоне м’ясо. Вживати його потрібно мінімум двічі на тиждень у тушкованим або печеним. Крім білків, стан волосся можуть поліпшити продукти з високим вмістом вітамінів групи В і заліза. Також варто додати в раціон сири, шпинат, зелену сочевицю, горіхи, чорний кмин, кунжут та кіноа.

Сподіваємося, що Ви знайшли для себе відповіді на запитання, що Вас турбували. Раді бути корисними!

Опубліковано: 19.04.2022
Схожі послуги
0 / 0