Видалення фіброми
Розділ: Дерматологія

Видалення фіброми у Рівному

Фіброма – це одне з доброякісних новоутворень, обумовлених розростанням сполучної тканини. Патологія потребує лікування і зазвичай хірургічного.  Зовні це утворення на ніжці кольору нормальної шкіри. Воно може бути як м’яким, так і твердим. Останнє частіше спостерігається у літніх людей. Проявляється приблизно з однаковою частотою у чоловіків і жінок незалежно від віку, може існувати з народження. Локалізується на будь-якій ділянці шкіри, іноді на слизових оболонках.

Вартість:
від 200 грн

Види фіброми:

Тверда фіброма являє собою утворення щільної консистенції, що виступає над поверхнею шкіри, обмежено-рухливе, кольору нормальної шкіри або слабо-рожевого забарвлення. Поверхня фіброми гладка, шкірний рельєф стертий. Зазвичай тверда фіброма розташовується на широкій основі, але може бути і на ніжці.

М’яка фіброма – це поліп, що звисає на тонкій ніжці, що має круглу або овальну форму. Має гладку або складчасту поверхню. Розміри зазвичай коливаються в межах 1 мм-10 мм. Локалізується часто в шкірних складках (пахвові западини, пахова область, під молочними залозами). При пальпації – м’яка, в’ялої консистенції.

Коли йти до лікаря?

Фіброма шкіри можуть тривалий час не збільшуватися в розмірах і не завдавати ніяких незручностей.

Однак, при збільшенні фіброми, появі больових відчуттів, фізичних незручностей або травмуванні фіброми рекомендується терміново звернутися до лікаря для подальшого видалення.

Зокрема, практикується видалення фіброми радіохвильовим ножем.

Найпоширеніші запитання
Чи потрібна якась підготовка перед видаленням?
Перед проведенням операції пацієнт проходить ретельне обстеження, здає аналізи. Підготовка до процедури починається з визначення розмірів і розміщення фіброаденоми, важливим є також саме бажання пацієнта. Виходячи з результатів обстежень і стану здоров’я, визначається спосіб оперативного втручання.
Коли фіброму потрібно видаляти?
Енуклеація використовується за наявності пухлини маленького розміру. При великих розмірах проводиться секторальна резекція молочної залози. Під час проведення такої операції видаленню підлягає і пухлина, і частина грудей, що стикається з нею.
Який термін реабілітації?
Процес відновлення після видалення фіброаденоми проходить швидко і безболісно. Головне в реабілітаційному періоді – дотримуватися рекомендацій, зокрема дуже важливо більше відпочивати і дотримуватися спеціальної дієти, що містить багато білка і вітаміну C. Крім того, необхідно носити правильну білизну, краще носити одяг з натуральних тканин.
Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Кащин Ілона (Дерматолог / Трихолог)
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

    Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
    Схожі послуги центру
    0 / 0