Рівне Київ

Стрес. Волосся. Тромболізат

Розділи: Новини, Волосся
Стрес. Волосся. Тромболізат Рівне

Фізіологічний стрес може розвиватися внаслідок психологічного стресу. Коли організм переживає тривалі складнощі, може порушуватися робота всіх нейрофізіологічних систем, в тому числі секреція гормонів. Ендокринними органами виділяються гормони стресу — кортизол, пролактин, адренокортикотропний гормон. Ці гормони мають прямий ефект на усі системи організму і суттєво змінюють секрецію інших гормонів. Зміни гормонального балансу та інші фізіологічні процеси, що супроводжують стрес, можуть придушувати ріст волосся, скорочувати фазу його активного росту та призводити до випадіння. Стрес впливає не лише на стан стрижня волосин, а й шкіри голови. Може з’явитися хворобливе відчуття шкіри голови (триходенія) – поколювання, печіння, свербіж.

Це відбувається внаслідок порушення кровообігу шкіри голови. Спазмування капілярів ускладнює надходження кисню та поживних речовин до волосяних фолікулів,  це послаблює волосся та призводить до захворювань волосся. Оскільки через стрес порушується робота імунітету, знесилене волосся є особливо вразливим.

Хто може зіткнутися з випадінням волосся під час стресу? 

До стресового випадіння волосся схильні всі, і швидше тут більше значення має не генетика, а здатність організму реагувати на стрес. В нормі людина втрачає близько 100 волосин на добу. Чим сильніший стрес і чим важче людина його переживає, тим значніше це впливає на випадіння та подальший ріст волосся.

Важливо зазначити: якщо людина має генетичну схильність до таких захворювань, як андрогенна або андрогенетична алопеція, стрес може посилити їх перебіг або стати тригером для дебюту. Це відбувається саме через гормональну активність, яка дестабілізується під час стресу. Стрес також може спровокувати виникнення аутоімунних захворювань, що призводять до випадіння волосся, наприклад, гніздової або рубцевої алопеції.

Випадіння і ослаблення волосся – це одне і те ж?  

Не зовсім. Ослаблення – це зміна якості волосяного покриву. Волосся стає більш тьмяним, неживим, підвищується ламкість, стає складно відростити його до бажаної довжини, спостерігається стоншення пасм, змінюється їх текстура. Випадіння може бути фізіологічним та патологічним. Перше — нормальний процес, у будь-який момент часу до 5% волосся перебуває на тому чи іншому етапі випадіння. Друге виникає під впливом патологічних факторів — наприклад, стресу: тоді відсоток волосся, що готується випадати, підвищується.

Коли потрібно звертатися до трихолога в м Рівне?

Безперервне випадіння волосся, що може посилюватися протягом декількох місяців – вагома причина звернутися до фахівця. Якщо бачите вогнища та великі зони розрідження волосся, терміново записуйтесь до трихолога. Кількість і якість волосся зазвичай можна зберегти і відновити, якщо своєчасно звернутися до спеціаліста. Чим раніше ви почнете приділяти увагу волоссю, тим менше буде негативних наслідків. Лікар зможе індивідуально підібрати терапію та засоби для домашнього догляду.

Як трихолог може допомогти з стресовим випадінням волосся?

У медичному центрі Alpha Cell ми завжди застосовуємо цілісний підхід до догляду за волоссям. Під час консультацій наші трихологи розглядають усі аспекти способу життя пацієнта, щоб діагностувати, що може бути причиною проблем із волоссям та шкірою голови. Для кожного підбирається індивідуальний план лікування. 

Як показує практика – одним із найбільш дієвих методів боротьби з випадінням волосся різного походження є використання тромболізату. Це біомедичний продукт, який виготовляється у лабораторних умовах з власної крові пацієнта. В ході багатокрокової очистки та кріолізу отримується препарат біодоступних факторів росту та імунітету, що містяться в тромбоцитах.

Ці фактори мають прямий ефект на волосяні фолікули, виводять їх зі сплячого стану та сприяють виживанню. Решта складників тромболізату гальмують запальні процеси і відновлюють судинну сітку, що збільшує потік мікро- та макроелементів, біологічно активних сполук та насиченої киснем крові до волосяних фолікулів.
Щоб дізнатися більше про ефективність тромболізат-терапії – записуйтеся на прийом до лікаря. Після повноцінної консультації та проведення трихоскопії – лікар розумітиметься у проблематиці та причинах звернення пацієнта, зокрема, призначить актуальне лікування, виходячи з конкретної ситуації. Пам’ятайте, що самолікування, використання бабусиних методів або ж зміна догляду за волоссям може нашкодити!

Опубліковано: 04.08.2022
Схожі послуги
0 / 0