Папіломи – шкірні нарости, типи та зовнішні прояви
Розділ: Дерматологія
Папіломи – шкірні нарости, що утворилися в результаті розростання клітин епітелію. Причиною появи доброякісного новоутворення є зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ). Проникнення вірусу в організм відбувається від людини до людини при прямому контакті. Найбільша небезпека передачі – при статевому контакті. За статистикою, інфекцією заражені до 80% жителів
Відомі різні штами вірусу – онкогенні і неонкогенні. Онкогенні штами ще називають штамами низького або високого канцерогенного ризику. При зараженні онкогенним штамом вірусу зростає небезпека переродження папіломи в злоякісне новоутворення.
Типи доброякісних папілом
Ось деякі типи доброякісних папілом:
Плоскі овальні або округлі папіломи, виступають над шкірою зовсім небагато, і виникають переважно у дітей і підлітків. Видалити їх можна у лікаря-дерматолога.
Бородавки звичайні представляють собою виступаючі на 2-3 мм куполоподібні утвори довільного діаметру. Їх можна помітити на руках і ногах, підошвах, долонях і пальцях. Ще їх називають шипами і вони здатні доставляти значний дискомфорт при ходьбі.
Гострокінцеві кондиломи – це вид папілом, що передаються статевим шляхом. Розташовуються на шкірі в паховій області і на слизових статевих органів і ротової порожнини. Мають вигляд півнячого гребеня з гострими кінчиками.
Ниткоподібні бородавки або акрохорди виникають в зрілому віці у людей зі зниженим імунітетом. Проявляються у вигляді тоненьких наростів не більше 1-2 мм. Розташовуються на шиї, в паховій області, в пахвових западинах, на молочних залозах. Видаляються у дерматолога.
Зовнішні прояви інфекції
Латентний ВПЛ ніяк не проявляє себе. Поява папілом свідчить про ослаблення імунних сил організму, зниження місцевого і загального імунітету. Зовнішні прояви інфекції з’являються в результаті наступних процесів:
Переохолодження.
Хронічна перевтома.
Стресові стани.
Виснажливі фізичні навантаження.
Порушення гормонального фону.
Хвороби підшлункової залози, жовчного міхура, нирок, органів малого таза.
Інфекційні захворювання.
Коли потрібно прийти до лікаря?
Папіломи, які часто травмуються одягом, кровоточать чи запалюються, потрібно видаляти обов’язково!
Поява папіломи або її посилений ріст – це сигнал про необхідність звернутися до лікаря для отримання консультації та прийняття рішення про метод лікування.