Рівне Київ

Якісний моніторинг новоутворень

Розділ: Дерматологія
Якісний моніторинг новоутворень

Родимки – це пігментовані новоутворення на шкірі. Вони можуть мати різний розмір та колір. Найчастіше такі новоутворення безпечні. Однак існує потенційна небезпека родимок: згодом вони можуть переростати в злоякісну пухлину – меланому (різновид раку шкіри). Для того, щоб не допустити розвитку такого захворювання, потрібно спостерігати за появою нових та розвитком старих родимок і хоча б раз на рік перевірятися у лікаря, який вчасно помітить зміни та діагностує захворювання.

Якщо ж навколо родимки з’явилося почервоніння, свербіж чи вона кровоточить, то відкладати візит на консультацію лікаря дерматолога не можна!

Ознаки, які вказують на меланому

За допомогою класифікації ABCDE можна визначити, чи може пляма або родимка вказувати про утворення меланоми чи  іншого раку шкіри.

А – асиметрична форма, дві сторони відрізняються одна від одної;

В – межі, нерівні або зубчасті краї;

С – колір, новоутворення, що змінили колір, мають багатобарвний чи неоднорідний колір;
D – діаметр, зверніть увагу на зростання в родимці, що більше від 6 мм;

Е – перебіг. Потрібно стежити за новоутвореннями, які змінюють форму, колір, особливо, коли родимка різко тьмяніє або стає чорною, звертати увагу, якщо родимка почала кровоточити, хворіти або з’явився свербіж.

Ракові чи злоякісні родимки дуже відрізняються від звичайних зовнішнім виглядом.

До якого фахівця звернутися в м Рівне?

Першочергово родимку потрібно оглянути, у медичному центрі  Alpha Cell працюють досвідчені та високопрофесійні дерматологи. Для діагностики лікар-дерматолог використовує сучасний прилад – дерматоскоп. Це швидкий та безболісний метод діагностики, який дозволяє вивчити структуру новоутворення, визначити його онкологічну небезпеку та вирішити питання про необхідність та можливість видалення родимки. Якщо новоутворення викликає найменшу підозру, лікар-дерматолог порекомендує консультацію суміжних лікарів.

Не витрачайте час на самолікування чи діагностику, приходьте за консультацією до професійних фахівців!

Опубліковано: 23.11.2021
Схожі послуги
0 / 0