Рівне Київ

Які бувають типи шкіри?

Розділ: Дерматологія

Тип шкіри – це особливості сало- та потовиділення, зовнішній вигляд, здатність до утримання вологи Вашої шкіри. Визначити тип шкіри у досвідчених косметологів не викликає труднощів. Проте правильно охарактеризувати свій тип шкіри може кожен, потрібно знати певні особливості, з якими ми поділимося в цій статті.

Основні типи шкіри

Зазвичай, існує чотири основних типи шкіри, які допомагають вірно підібрати косметичні засоби.

  • Жирна шкіра. Шкіра характеризується щільністю, інколи грубувата з вигляду, пори більш розширені, саловиділення підвищене, у зв’язку з чим притаманний блиск усього обличчя, шкіра схильна до появи комедонів та вугрів. Така шкіра створює чимало неприємностей у молодому віці, проте не схильна до появи дрібних мімічних зморшок.
  • Суха шкіра. Шкіра тонка та ніжна, пори більш дрібні, практично непомітні на обличчі, сало- та потовиділення знижене, шкіра не блистить, має матовий відтінок, періодично турбує відчуття сухості, стягнутості, лущення. У молоді літа шкіра дуже красива і зазвичай не завдає клопоту, проте уже після 25-ти схильна до появи мімічних зморшок і раннього старіння.
  • Нормальна шкіра. Цей тип шкіри насправді трапляється рідше. Характеризується такими ознаками: матовість, шкіра нормальної щільності, пори більш дрібні, ледь помітні в центральній частині обличчя, саловиділення помірне, характерний лише незначний блиск у Т-зоні, шкіра стійка до зовнішніх подразників, і її стан не змінюється залежно від пори року, нормальна шкіра не турбує в молодому віці й за належного догляду старіє поступово.
  • Комбінована або змішана шкіра. Шкіра є поєднанням ділянок жирної і нормальної або сухої шкіри, у Т-зоні пори розширені, на решті ділянок мало помітні, саловиділення підвищене лише в Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя), періодично турбують комедони, чорні цятки й прищі, комбінована шкіра може створювати проблеми в молодому віці, проте не схильна у передчасному старінні у зрілому.

Міфи про типи шкіри

Деякі жінки вважають, що в них чутливий тип шкіри. Проте насправді такого типу шкіри не існує, бо шкіра будь-якого типу (чи жирна, чи суха) може бути чутливою. Це лиш додаткова характеристика.

Також не вірно вважати, що тип шкіри періодично змінюється, наприклад, сезонно. Така ілюзія виникає тому, що у спеку саловиділення підвищується, а в холодну пору зменшується, й шкіра будь-якого типу типу тимчасово сухішає.

Багато жінок вважають, що тип шкіри також може змінюватися з віком: була жирною, а після сорока стала сухою. Це теж невірно, адже такий стан спричинений зменшенням саловиділенням та рівнем синтезу епідермальних ліпідів, що в свою чергу спричиняє сухість шкіри.

Якщо ж Ви не знаєте точно, який у Вас тип шкіри, під час вибору косметики виникають труднощі, а шкіра має проблеми (чорні вугрі, комедони, сухість) радимо звернутися до професійного косметолога в клініку Alpha Cell.

Опубліковано: 12.04.2021
Схожі послуги
0 / 0