Рівне Київ

Які бувають види псоріазу, симптоми та як правильно доглядати за шкірою під час захворювання?

Розділ: Дерматологія

Псоріаз — це хронічне запальне, часто генетичнообумовлене, але не заразне захворювання, яке може вражати не тільки ділянки шкірного покриву, але і суглоби (псоріатичний артрит-Psoriasis arthritis), а також інші (наприклад, нігті).

Хвороба негативно впливає на кровоносні судини, серце, печінку, порушує обмін речовин в організмі, але, перш за все, може викликати психосоматичні проблеми, що є важливим чинником в організації процесу лікування.

Які є види псоріазу?

Виділяють кілька форм псоріазу в залежності від зовнішнього вигляду бляшок, їх локалізації, причини і тяжкості захворювання:

Вульгарний (звичайний) псоріаз.
 Найбільш часта форма захворювання, на яку припадає до 90% випадків. Виявляється у вигляді запалених бляшок, які виступають над шкірою.

Псоріаз згинальних поверхонь. Бляшки над поверхнею шкіри практично не виступають, локалізуються в області пахв, паху, на внутрішній поверхні стегон.

Каплевидний псоріаз виглядає, як виступаючі над поверхнею шкіри висипання на тілі, рідко на обличчі . Здебільшого проявляється після перенесеного інфекційного або вірусного захворювання.

 

Як правильно доглядати за шкірою при псоріазі?

У нормі роговий шар нашої шкіри, що складається з відмерлих клітин шкіри і ліпідів, захищає її від втрати вологи та приєднання інфекцій. Через те, що при псоріазі клітини шкіри оновлюються (дозрівають) швидше, чим проходить фізіологічне відлущення епітеліального шару шкіри, ця бар’єрна функція порушується. Шкіра втрачає вологу і стає сухою. Тому в домашньому догляді важливі зволоження, а також засоби які містять сечовину.

Не слід недооцінювати також фізичне і психічне напруження хворого, які той часто відчуває в своєму повсякденному житті, а також побічні ефекти від прийому лікарських препаратів. Хворі, які страждають на псоріаз, потрапляють нерідко в замкнуте коло, де хвороба для них стає великою проблемою. Погіршення зовнішності через поганий стан шкіри можуть викликати у них серйозні стреси і комплекси. Стреси та постійне нервове напруження сприяють загостренню стану. Для таких пацієнтів характерні депресивні розлади, вони можуть не комфортно себе почувати в суспільстві, зловживати алкоголем. Саме тому для пацієнта дуже важлива психологічна підтримка зі сторони лікаря та близького оточення.

Де в Рівному можна вилікувати псоріаз?

В медичній клініці Alpha Cell ефективно проводять лікування усіх шкірних захворювань, псоріаз — не виняток. Вже багато пацієнів відчули позитивний результат після процедур та цілком задоволені. Тому звертайтеся в приватний центр Alpha Cell.

Опубліковано: 16.04.2021