Рівне Київ

Атопічний дерматит – симптоми, лікування, профілактика

Розділи: Дерматологія, Новини
Лікування алергічного дерматиту у м Рівне

Атопічний дерматит (АД) – це хронічне “свербляче” запалення шкіри, яке зазвичай вражає обличчя (щоки), шию, руки та ноги. Атопічний дерматит переважно починається в ранньому дитинстві, проте може вражати також значну кількість дорослих.

Атопічний дерматит – це захворювання, що випливає з генів пацієнта. Атопія вважається хворобою цивілізації. На початку 20 століття симптоми цього виду алергії були виявлені у 1% респондентів населення, зараз, ймовірно, 1/3 населення страждає атопією. Найскладніші реакції організму надходять від органів, які безпосередньо контактують із зовнішніми алергенами: з дихальної системи, травного тракту та шкіри.

Атопічний дерматит у дітей – причини 

Атопічний дерматит – складне мультифакторне захворювання. У патогенезі хвороби ключову роль відіграють одночасно кілька процесів:

  • Імунне запалення на фоні активації Th2-популяції клітин. У нормі вони перебувають у «бойовому» режимі епізодично – лише через вплив провокувальних чинників. При атопічному дерматиті ці клітини завжди зберігають підвищену активність, яка і веде до виникнення хронічного запалення шкіри.
  • Генетична “несправність”, що супроводжується порушенням кератинізації шкіри. Це означає, що через вроджені генні дефекти погіршується утворення білків, які відповідальні за створення механічного бар’єру шкіри. У таких умовах дерма стає більш сприйнятливою до проникнення бактерій, вірусів та негативного впливу фізичних факторів.
  • Гіперактивність «огрядних» клітин. Тканинні базофіли є «контейнерами» для гістаміну та інших протизапальних речовин. При їх вивільненні, яке спостерігається зокрема і при атопічному дерматиті, дитина відчуває свербіж.

Доведено, що атопічний дерматит є генетично детермінованим захворюванням. Якщо один з батьків страждає на подібну патологію, шанс її прояву у дитини досягає 30-40%. За наявності захворювання і в матері, і в батька ризик у малюка підвищується до 70-75%.

Через те, що хвороба найчастіше зустрічається у жителів міста, вчені виділяють додаткові провокуючі фактори:

  • насиченість продуктів синтетичними елементами (антибіотики, підсилювачі смаку, консерванти);
  • забрудненість повітря;
  • надмірна інсоляція (опромінення сонячним світлом);
  • надмірне використання дитячої косметики.

Тригерами появи нових висипань можуть виступати харчові алергени, цвілевий грибок, шерсть свійських тварин, тощо.

 

У суспільстві атопічний дерматит є досить поширеною проблемою. Тому батькам важливо вчасно виявити наявність підозрілих симптомів у дитини, щоб розпочати комплексне лікування в дерматолога.

Атопічний дерматит – симптоми та лікування у м Рівне

Характерними симптомами атопічного дерматиту є почервоніння і сухість шкіри, свербіж і схильність до бактеріальних інфекцій. Ураження шкіри можуть охоплювати всю поверхню шкіри, але найчастіше зустрічаються на обличчі, шиї, ліктях і колінах.

Атопічний дерматит часто асоціюється з іншими атопічними захворюваннями: бронхіальною астмою, сезонною або хронічною сінною лихоманкою та алергічним кон’юнктивітом. У гострій фазі атопічного дерматиту ми можемо мати справу з еритемою, яка може супроводжуватися ерозіями, везикулами та папулами. Під час запалення можна помітити лущення епідермісу.

Дуже важливо вчасно розгледіти проблему та почати лікування з пом’якшувальним доглядом. Адже атопічний дерматит ускладнюється, за відсутності розумного догляду може приєднатися бактеріальна інфекція, бо імунітет подразненої шкіри вкрай слабкий.

⠀Саме тому дуже важливо навіть при дрібних ознаках звернутися до дерматолога та підібрати необхідний догляд!

Опубліковано: 19.10.2022
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво