Атопічна або алергічна астма є результатом реакції організму на контакт із зовнішніми факторами, при вдиханні, потраплянні через ніс або рот. До так званих інгаляційних алергенів відносяться:
Алергічна природа астми зазвичай підтверджується наявністю в організмі антитіл IgE, спрямованих імунною системою на боротьбу з певними алергенами.
Найпоширеніші та неприємні симптоми алергічної астми включають:
Важливо, що алергічна астма може співіснувати з іншими захворюваннями такими як, атопічний дерматит, алергічний риніт або кон’юнктивіт. Ви також повинні знати, що існує ряд факторів, що погіршують симптоми, які збільшують тяжкість нападів астми. Вони включають:
Алергічна астма – захворювання, яке частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих. Зазвичай з’являється в перші роки життя, а приблизно до 5-6 років інтенсивність симптомів досить велика, щоб встановити діагноз і почати лікування. Дуже часто напади астми у дітей спонтанно зменшуються в підлітковому віці, а іноді хвороба повністю зникає.
Лікування алергічної астми базується на кількох напрямках.
Симптоматичне лікування – спирається на усунення наслідків алергічної реакції, включаючи, зокрема, обмеження бронхоспазму. З цією метою в основному використовуються бронхолітики, протизапальні та антигістамінні препарати. Проте, завдяки таким методам усуваються симптоми, а не причини захворювання.
Профілактика. Основним показанням для людей, які страждають на алергічну астму, є уникнення контакту з алергенними факторами.
Імунотерапія. Це єдине традиційне лікування астми, яке усуває основні причини, а не лише симптоми. Імунотерапія – це контрольоване, поступове збільшення впливу алергену на пацієнта.
Яке лікування буде актуальним і дієвим може визначити тільки лікар-алерголог після проведення повноцінної консультації та огляду.