Рівне Київ
Лікування астми у дітей
Розділи: Алергологія, Педіатрія
Лікування алергічної астми

Що таке атопічна (алергічна) астма?

Атопічна або алергічна астма є результатом реакції організму на контакт із зовнішніми факторами, при вдиханні, потраплянні через ніс або рот. До так званих інгаляційних алергенів відносяться:

 • кліщі домашнього пилу,
 • пилок рослин – дерев, кущів, бур’янів, трав,
 • алергени тварин – собаки, кішки тощо,
 • таргани,
 • різні види цвілі.
Вартість:
400 грн.
Тривалість:
30 хв

Алергічна природа астми зазвичай підтверджується наявністю в організмі антитіл IgE, спрямованих імунною системою на боротьбу з певними алергенами.

Симптоми алергічної астми

Симптоми алергічної астми

Найпоширеніші та неприємні симптоми алергічної астми включають:

 • виснажливий, сухий кашель, що посилюються в нічний час, а також в результаті фізичних навантажень і впливу стресового фактора;
 • напади задишки і стиснення в грудях;
 • характерні дистанційні хрипи.

Важливо, що алергічна астма може співіснувати з іншими захворюваннями такими як, атопічний  дерматит, алергічний риніт або кон’юнктивіт. Ви також повинні знати, що існує ряд факторів, що погіршують симптоми, які збільшують тяжкість нападів астми. Вони включають:

 • тютюновий дим; 
 • різкі запахи (наприклад, парфуми, побутова хімія, тощо);
 • забруднене повітря- дим від побутових печей і вихлопних газів автомобіля.

Алергічна астма у дітей 

Алергічна астма – захворювання, яке частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих. Зазвичай з’являється в перші роки життя, а приблизно до 5-6 років інтенсивність симптомів досить велика, щоб встановити діагноз і почати лікування. Дуже часто напади астми у дітей спонтанно зменшуються в підлітковому віці, а іноді хвороба повністю зникає.

Лікування алергічної астми в м Рівне

Лікування алергічної астми базується на кількох напрямках.

Симптоматичне лікування – спирається на усунення наслідків алергічної реакції, включаючи, зокрема, обмеження бронхоспазму. З цією метою в основному використовуються бронхолітики, протизапальні та антигістамінні препарати. Проте, завдяки таким методам усуваються симптоми, а не причини захворювання.

Профілактика. Основним показанням для людей, які страждають на алергічну астму, є уникнення контакту з алергенними факторами. 

Імунотерапія. Це єдине традиційне лікування астми, яке усуває основні причини, а не лише симптоми. Імунотерапія – це контрольоване, поступове збільшення впливу алергену на пацієнта.
Яке лікування буде актуальним і дієвим може визначити тільки лікар-алерголог після проведення повноцінної консультації та огляду.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Мельник Ірина Анатоліївна (Алерголог/педіатр)
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Схожі послуги центру
  0 / 0