Рівне Київ

5 причин, чому терапія стовбуровими клітинами буде корисна

Розділ: Клітинні технології
5 причин, чому лікування стовбуровими клітинами корисне

Сфера регенеративної медицини зазнала стрімкого розвитку в світі та Україні за останні роки. Основною ланкою цього напрямку є клітинна терапія, яка спрямована на відновлення пошкоджених, хворих або дисфункціональних тканин і органів за допомогою стовбурових клітин. 

Стовбурові клітини – це носії регенеративного потенціалу організму. Практично усі органи та тканини людського тіла містять стовбурові клітини певного типу, і, переважно, завдяки їм ці органи оновлюються та регенерують. За останнє десятиліття дослідження стовбурових клітин допомогли вивести лікування на новий рівень. 

Терапія стовбуровими клітинами стала життєздатною альтернативою реконструктивній хірургії, допомагаючи з такими проблемами, як лікування пошкоджень сухожиль і зв’язок, підвищення гнучкості та рухливості, зменшення болю в суглобах. Лікарі також відкрили методи лікування стовбуровими клітинами хвороб серця, діабету, нейродегенеративних, а також багатьох хронічних захворювань.

Терапія стовбуровими клітинами: як це працює?

Терапія стовбуровими клітинами або факторами росту активує вроджені регенеративні відповіді пошкоджених, хворих або дисфункціональних тканин. Стовбурові клітини мають різне походження – їх можна виділити з організму дорослої людини, з жирової тканини, кісткового мозку, пульпи зуба, волосяних фолікулів тощо. СК направляють диференціацію та відновлення інших клітин, оскільки виділяють у середовище відповідні біологічно активні речовини. Наприклад, клітини нервового гребеня можуть відновлювати втрачені нейронні функції, а клітини жирової тканини сприяти відновленню роботи всього організму. Окрім цього, практично усі лінії стовбурових клітин чинять імуномодулюючий ефект.

Лікування стовбуровими клітинами – відносно проста та швидка амбулаторна процедура. Оскільки стовбурові клітини володіють реактивністю, невластивою звичайним лікарським засобам, вони здійснюють комплексний терапевтичний ефект, який адаптується до фази хвороби.

Ознайомившись із особливостями стовбурових клітин, варто звернути увагу і на те, чому варто обирати лікування клітинними технологіями. 

Причини використання терапії стовбуровими клітинами у м Рівне

 1. Безпечний і малоінвазивний метод

Хірургічні процедури за природою є інвазивними та можуть приносити побічну шкоду через порушення цілісності тканин. Однак терапія стовбуровими клітинами – це зовсім інша історія. Стовбурові клітини не руйнують, а регенерують. 

Ваше власне тіло – це “джерело” стовбурових клітин. Стовбурові клітини є імунопривілейованими, тому ризики відторгнення відсутні навіть тоді, коли використовуються донорські матеріали. Хірургічні втручання натомість завжди супроводжуються ризиками.

 1. Швидке лікування та одужання 

Ще одна перевага лікування стовбуровими клітинами полягає в тому, що таку терапію легко застосовувати. Зібрані стовбурові клітини лежать заморожені та чекають свого часу використання. Сама процедура введення клітин може зайняти до години часу. Немає необхідності довго перебувати у стаціонарі, тобто за сприятливих умов пацієнт може повернутися додому в той же день. 

Стовбуровим клітинам властиво самостійно знаходити свої цільові ніші, а також їх терапевтична дія розпочинається одразу після введення. Видимий ефект зазвичай помітний протягом перших тижнів після процедури, і повністю розкривається за кілька місяців.

 1. Широке коло застосування

Терапію стовбуровими клітинами можна використовувати для лікування багатьох захворювань. Навіть зараз багато застосувань стовбурових клітин стають ефективнішими, оскільки лікарі відкривають нові способи максимізації їх переваг. Ось неповний перелік захворювань, при яких терапія СК ефективна:

 • артрити, артрози;
 • пошкодження зв’язок;
 • нервові розлади;
 • захворювання легень;
 • бічний аміотрофічний склероз;
 • цироз печінки;
 • цукровий діабет;
 • вірусні захворювання тощо.
 1. Відсутність побічних ефектів

Використання аутологічних та алогенних стовбурових клітин є безпечним та ефективним методом у регенеративній медицині. Це підтверджують дані багатьох клінічних досліджень та системних оглядів. Стовбурові клітини знаходять свої цільові ніші і тому діють лише у необхідному місці. Оскільки  вони є імунопривілейованими, то їх відторгнення відсутнє. Також немає ризику злоякісної трансформації при коректному застосуванні.

 1. Нормалізація роботи імунітету

Стовбурові клітини мають унікальні імуномодулюючі властивості. Стовбурові клітини та їх біологічно активні компоненти протидіють орган-специфічним та системним розладам імунітету. Вони взаємодіють з усіма категоріями клітин імунної системи і успішно загальмовують запальні процеси в основі яких лежить активність Т-лімфоцитів, натуральних Т-кілерів, нейтрофілів та макрофагів. При цьому СК залучають та активують регуляторні клітини імунітету (Т-хелпери), які направляють роботу інших клітин імунної системи. 

Хоча переваги, отримані від стовбурових клітин, уже численні, є ще багато можливостей для вдосконалення. Вчені та лікарі продовжують вивчати застосування стовбурових клітин, і їхні дослідження допомагають відкрити нові методи лікування та способи максимізації їх ефективності. 

 

Опубліковано: 14.11.2022
Схожі послуги
0 / 0