Тенісний лікоть, також званий бічним епікондилітом, є травмою зовнішніх сухожиль ліктя. Повторювані згинання зап’ястя або рухи захоплення та повороти, поширені не лише у тенісистів, можуть призвести до травм зовнішнього ліктьового сухожилля. Інші види діяльності, коли ви неодноразово розгинаєте зап’ястя назад, можуть призвести до травмування зовнішніх сухожиль ліктя.
Тривалість вказана, виходячи із консультації травматолога, консервативне лікування займатиме більше часу.
Симптоми тенісного ліктя
Найпоширенішим симптомом тенісного ліктя є біль на зовнішній стороні ліктя. Запалення сухожилля може викликати біль, а також слабкість у передпліччі або зап’ясті. У більшості випадків симптоми починаються раптово і погіршуються з часом.
Класифікують основні симптоми бічного епікондиліту:
Відпочинок, охолодження, обмеження рухомості, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) використовується при перших проявах тенісного ліктя. Для сильної болі при бічному епікондиліті або слабкості зап’ястя, які не піддаються консервативному лікуванню, наша команда може розробити план лікування для швидкого відновлення. Ми покладаємося на сучасні методи діагностики та лікування травматологічних хвороб. При огляді травматолог за потреби призначить додаткову цифрову діагностику (рентген, МРТ, КТ) та підбере оптимальний курс лікування.
Одним з найбільш дієвих варіантів є тромболізат-терапія, що використовує аутологічні фактори росту та імуномодулюючі речовини пацієнта.
Аутологічні фактори росту запускають каскади регенеративних процесів та нормалізують роботу імунної системи. Це знижує запалення, що виникає внаслідок перевантаження сухожилків чи мікротравм тканин. Також активується метаболізм тендоцитів (клітин, що синтезують компоненти сухожиль та підтримують їх у робочому стані) та прилягаючих м’язів. Покращується живлення тканин і за відсутності запалення запускаються природні процеси відновлення. Результатом застосування тромболізат-терапії є тривале зменшення болю і повне відновлення функцій.
Болі зовнішньої частини ліктьового суглоба часто викликає така патологія як «лікоть тенісиста»: запалення сухожилля передпліччя в місці кріплення до кістки на зовнішньому надвиростку (круглий кістковий відросток плечової кістки). Тому такі болі в лікті називають «епікондиліт» або «лікоть тенісиста».
Позитивні результати при лікуванні епікондиліту консервативними методами досягаються, як правило, через 2-3 тижні. В особливо тяжких випадках фахівці застосовують АМК-терапію або хірургічні методи.
Одним з найбільш дієвих варіантів є АМК-терапія, що використовує аутологічні фактори росту та імуномодулюючі речовини пацієнта.