Людське тіло – складна система, в якій багато різних елементів і частин. Зв’язки в тілі виконують функцію з’єднувача, оскільки з’єднують суглобові капсули, кістки та органи. Складаються вони зі сполучної тканини, яка погано піддається загоєнню – саме тому травми зв’язок вважаються найтяжчими для процесу реабілітації.
Отримати травму може будь-яка людина у будь-якому віці, а наслідки її будуть залежати від серйозності травмування. Найчастіше трапляється розрив зв’язок, які входять до складу суглобів. Спортсмени, наприклад, хокеїсти або футболісти, нерідко отримують пошкодження зв’язок гомілковостопного суглобу, втрачаючи при цьому на деякий час можливість ставати на травмовану кінцівку, чи навіть ходити.
Є декілька видів пошкодження зв’язок:
Незалежно від того, які саме зв’язки пошкоджені (ті, що входять в суглоб, чи ті, які з’єднуються з тим чи іншим внутрішнім органом), ознаки їх травмування однакові. У першу чергу це біль, який може відчуватись як при рухах, так і в спокійному стані. З’являється обмеженість у русі і людина її помічає одразу. У області пошкодження може з’явитись гематома. Крім того, можуть бути такі симптоми як хрустіння чи клацання, якщо пошкоджені суглобові зв’язки.
В залежності від ситуації, лікування може бути консервативним або оперативним. У клініці «Alpha Cell» пацієнт може отримати консультацію спеціаліста, який визначить рівень складності травми і призначить відповідне лікування. Більше того, у нашому Центрі регенеративної медицини пропонуються новітні методи лікування з допомогою стовбурових клітин. АМК-терапія допомагає на клітинному рівні організму, всім його органам і тканинам швидше відновлюватись, а ранам – загоюватись.
Відновлення зв’язок променево-зап’ясткового суглоба може тривати від шести до восьми тижнів. Тривалість відновлення залежить від тяжкості травми.
Перша допомога при розтягуванні зв’язок: зробити легку перев’язку місця травми; знерухомити ушкоджену ділянку тіла; до місця розтягування, на 15-20 хвилин прикладати лід, загорнутий у тканину.
Залежить від індивідуальних потреб, місця пошкодження. Дієвою та ефективною процедурою для відновлення роботи зв’язок може бути АМК-терапія, яка на клітинному рівні допомагає організму відновитися, а ранам – загоюватись.