Рівне Київ

Стовбурові клітини лікують розриви сухожиль або зв’язок

Розділ: Клітинні технології

Розвиток сучасної медицини подарував можливість багатьом пацієнтам оновити свою працездатність та вилікувати захворювання, котрі раніше були нездоланними. І все це завдяки регенеративній медицині з використанням стовбурових клітин.

Розрив сухожиль та зв’язок ставали для людини вироком, терапевтичні втручання не давали бажаного ефекту.

Розриви сухожиль або зв’язок — це травми, які досить часто зустрічаються та можуть погіршити якість життя пацієнтів. Процес загоєння після такої травми може виявитися доволі довгим і недостатнім, що в свою чергу, призводить до утворення рубцевої тканини.

Для лікування таких травм доступно багато терапевтичних втручань, включаючи фізіотерапію, пероральне лікування болю, ін’єкції стероїдів та хірургічну корекцію; однак деякі методи лікування не дають задовільного результату. Неоперативні методи лікування часто мають незадовільний результат і служать лише для контролювання болю, так як сухожилля, яке було “зібране”, функціонує значно гірше.

Проте, доведено, що саме мезенхімальні стовбурові клітини є ефективними при лікуванні пошкодження сухожиль або зв’язок.

Терапія, що базується на стовбурових клітинах, показала перспективний характер як допоміжне лікування завдяки властивостям самовідновлення, потенціалу диференціації та імуномодулюючої діяльності.

Серед стовбурових клітин мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) особливо корисні для загоєння сухожиль і зв’язок.

 

Проведені дослідження науковцями довели, що стовбурові клітини позитивно впливають на підвищені життєздатності клітин.

Науковцями було проведено ряд досліджень, в ході яких були отримані біомеханічні результати, які вказували на позитивний ефект умовних середовищ, які підтримували при лікуванні сухожиль і зв’язок. Вчені повідомили про значне збільшення загального подовження розриву сухожиль. Цей результат був досягнутий при значному зменшенні жорсткості сухожиль. Науковці встановили, що через 8 тижнів після лікування стовбуровими клітинами загалом спостерігається позитивний ефект. І головним висновком вчених було те, що стовбурові клітини сприяють загоєнню сухожиль і зв’язок, поліпшення функціональних та біомеханічних результатів.

В даний час в медичній клініці у Рівному в Alpha Cell проводиться лікування стовбуровими клітинами. Вже багато наших пацієнтів відчули позитивний ефект від такого лікування. Стовбурові клітини — це можливість відновлення дефектів хряща, болів у суглобах та порушення кісткових зрощень.

Опубліковано: 14.04.2021