Рівне Київ

Стовбурові клітини в ортопедії та травматології

Розділи: Клітинні технології, Травматологія
Стовбурові клітини в травматології та ортопедії

Нова малоінвазивна техніка з використанням стовбурових клітин (МСК) дозволяє реконструювати пошкоджені тканини та уникнути артроскопічних процедур і навіть трансплантацій.

Використання мезенхімальних стовбурових клітин у медицині на сьогодні є одним із найперспективніших методів малоінвазивного лікування зі спробою відновити пошкоджені або дегенеровані тканини. У травматології це в основному стосується гострих і хронічних посттравматичних уражень. Завдяки цій методиці центр регенеративної медицини Alpha Cell сприяє швидкій регенерації та відновленню пошкоджені тканини: м’язові, фіброзні та кісткові. При хронічних травмах, розладах та уповільненому загоєнні ми підтримуємо та стимулюємо м’які тканини для регенерації та реконструкції.

Основні переваги лікування МСК: 

  • Зменшення болю.
  • Відновлення та поліпшення обсягу рухів суглоба.
  • Зменшення споживання знеболювальних засобів.

Показання до лікування стовбуровими клітинами:

  • Свіжі та хронічні пошкодження суглобового хряща (наприклад, коліна, гомілковостопного суглоба або зап’ястя). 
  • Профілактика та лікування ранніх дегенеративних змін у суглобах: колінних, плечових, кульшових, гомілковостопних. 
  • Порушення та затримки зрощення кісток.
  • Підтримка при лікуванні переломів кісток, наприклад кістки гомілковостопного суглоба, гомілки або променевої кістки.
  • Одночасне лікування зі стабілізацією переломів кісток.
  • Одночасне лікування при ревізії переломів та ендопротезуванні із застосуванням кісткових трансплантатів.

Як проходить процедура МСК-терапії в м Рівне? 

Перш за все пацієнт має відвідати консультацію лікаря травматолога, на якій відбувається обстеження пацієнта, збір анамнезу, вивчення додаткових обстежень (МРТ, КТ, рентген)  та призначення кількості та кратності введення препарату. 

Одноразове або багаторазове введення МСК залежить від природи захворювання, ступеня ураження тканин і результату після першої дози МСК.

Стовбурові клітини (МСК) мають кілька функцій, які дають величезний потенціал для регенерації та ремоделювання тканин, насамперед здатність до самовідновлення, диференціювання та розмноження. Методики з використанням МСК розвиваються практично у всіх галузях медицини, зокрема в ортопедії та травматології. МСК можуть бути джерелом клітин-попередників остеобластів, хондробластів, які беруть участь у відновленні дегенерованих і пошкоджених тканин опорно-рухової системи.

Опубліковано: 08.04.2022
Схожі послуги
0 / 0