Рівне Київ

Постковідний синдром суглобів

Розділи: Новини, Травматологія
Постковідний синдром суглобів

Якщо з початком пандемії про нову хворобу практично нічого не було відомо, то зараз лікарі мають повноцінну інформацію. Вивчаючи скарги пацієнтів, фахівці зазначили, що найчастіше наслідки після перенесеного захворювання відбиваються саме на суглобах. Пацієнти скаржаться на болі, що з’явилися незабаром після одужання.

Причому скарги, що стосуються проблем із суглобами, хребтом або м’язами – одні з найчастіших, якщо порівнювати з усіма іншими. Люди з переляком помічають, що виникли болючі відчуття, які раніше їх ніколи не турбували. Чому так відбувається? Тут є прямі і непрямі чинники, про які необхідно розповісти докладніше.

Безпосередній вплив на тканини людини. Коронавірус виводить із ладу весь наш організм. Він безпосередньо впливає на хрящі, кістки і суглоби. Страждає опорно-руховий апарат, тому що не отримує необхідних поживних речовин, а також вітамінів. Сили організму спрямовані на боротьбу з вірусом, решта завдань відкладаються «на потім». Це не може не позначатися на стані всіх наших тканин.

Токсичне отруєння. Коли вірус гине в організмі будь-якої живої істоти, він нікуди не розчиняється і не пропадає безвісти. Померлі шкідливі клітини виділяють токсини, вони отруюють тканини, у які потрапляють, викликаючи цим внутрішні запальні процеси. Такий вплив схильний для всього організму, що призводить до ураження суглобів, м’язів або органів. Потрапляючи до них, токсини, утворені загиблим вірусом, провокують запалення.

Мінімальна фізична активність. Самоізоляція значно скоротила фізичну активність, адже мало хто в таких умовах міг повноцінно займатися спортом. Окрім, сильного ослаблення через захворювання, м’язи та суглоби ще й практично не рухаються, що теж тягне за собою цілий комплекс проблем, пов’язаних з ними.

Зайва вага та ожиріння. Багато людей, опинившись вперше під замком, стали налягати на посилене харчування. По-перше, з’явилося більше вільного часу і, отже, можливості стояти біля плити. По-друге, так легше психологічно: відомо, що людям властиво «заїдати» стрес. У результаті –  споживання калорій зросло, а фізичне навантаження, навпаки, зійшло нанівець.

Загострення хронічних захворювань. Коронавірус вражає переважно доросле населення, а найчастіше – осіб похилого віку. У багатьох із них уже й так є проблеми з опорно-руховим апаратом. Вони обумовлені саме віковими змінами в організмі, а також різними набутими хронічними захворюваннями. Коронавірус тільки посилює перелічені проблеми.

У будь-якому разі, яка б причина (або комплекс причин) не лягла в основу постковідного суглобового синдрому, її необхідно виявити, а потім усунути. Для цього у нашому медичному центрі Alpha Cell розроблено ефективні програми реабілітації пацієнтів після перенесеного захворювання. Лікар-травматолог підбирає оптимальну програму реабілітації та допомагає  повністю позбутися неприємних симптомів.

Як розпізнати постковідний синдром суглобів?

Згідно зі статистичними даними ВООЗ, загальна картина така:

  • на першому місці стоїть біль у хребті, який особливо сильно мучить і пригнічує пацієнтів;
  • друге місце розділили болючі відчуття в області шиї, голови або суглобах кінцівок;
  • третє місце дісталося кульшовому суглобу, а також колінам.

 

Виявлятися симптоми можуть по-різному. У когось це тривалі, тупі або ниючі больові відчуття. Вони не приносять сильних страждань, проте значно погіршують якість життя, а також псують загальний стан та настрій. Люди відзначають, що не можуть вже довго стояти, бо починає «нити» спина чи ноги. Перебувати в сидячому положенні теж не зручно. Такі проблеми позначаються на можливості працювати та вести активний спосіб життя.

Іноді болючі відчуття виявляються більш агресивно. Вони можуть бути пульсуючими або стріляючими, носити яскраво виражений характер. Людина зазнає сильних страждань і вже не може зосередитися на чомусь іншому, крім болю. Не слід забувати і про те, що у пошкоджених суглобах порушується правильна циркуляція крові. Це спричиняє брак кисню, запаморочення, потемніння в очах, а іноді – непритомність. Такі симптоми ще більше ускладнюють життя людини.

Чому консультація фахівця при постковідному синдромі є важливою?

Постковідний суглобовий синдром вкрай негативно впливає як на фізичний, так і психологічний стан. Зазнаючи болючих відчуттів, людина пізнає роздратування, втрачає інтерес до життя, впадає в апатію чи депресію. Саме тому, відчувши перші ознаки, що тривожать, необхідно відразу ж звертатися на консультацію до травматолога

Опубліковано: 19.02.2022
Схожі послуги
0 / 0