Рівне Київ

Чому болять суглоби взимку?

Розділи: Новини, Травматологія
Чому болять суглоби взимку?

Скутість, ламкість та біль часто пов’язані з перепадами температури, особливо коли на вулиці настають холоди. Комусь морози можуть бути невідчутні, інші ж будуть сильно реагувати на похолодання.

Травматолог нашого медичного центру Alpha Cell спробував пояснити, чому так відбувається.

Сезонний біль – це велика проблема. Але він виходить з того, що люди “запускають” свої м’язи набагато раніше. Суглоби забезпечуються поживними речовинами та киснем через кров. Якщо м’язи навколо суглоба атрофовані, не треновані, мікроциркуляція порушується і живлення не надходить. Виникає дистрофія суглоба, він починає хворіти. Спробуйте не погодувати шлунок, він також відреагує на це обуреним болем. Те саме робить і суглоб.” — розповідає Олександр Діжурко.

На дистрофію суглоба впливає і терморегуляція. У нормальної здорової людини при перепаді температур не виникає проблем, тому що м’язи реагують на це нормально, кровопостачання не порушується, не виникає болю. У той час, як у нетренованої людини “першим дзвоником” бувають, як правило, саме сезонні болі. Причому це трапляється не тільки в зимовий період, а й навесні, коли відбувається перехід від холоду до тепла. 

Якщо ж людина ще обтяжена зайвою вагою, проблеми можуть більше загостритися. Крім того, про свої суглоби якомога раніше варто думати людям із порушенням обміну речовин, із проблемами щитовидної залози – це теж може впливати на дистрофію суглобів.

Що робити при болях у суглобах взимку? 

Стовідсоткового методу боротьби з болями в суглобах при холоді як такого не існує, проте це не означає, що позбутися дискомфорту Вам не вийде. Існують різні препарати і методи лікування, які вибираються в залежності від ситуації й індивідуальних особливостей організму. 

Найоптимальнішим варіантом буде записатися на консультацію до травматолога, адже при болях в суглобах рекомендується проводити лікування. Спеціалісти нашого центру зроблять повноцінний огляд, встановлять точний діагноз і призначать ефективний варіант лікування, наприклад, ін’єкції гіалуронової кислоти.

Опубліковано: 24.01.2022
Схожі послуги
0 / 0