Рівне Київ

Зайва вага та суглоби

Розділ: Травматологія
Зайва вага та суглоби

Якщо у Вас час від часу виникають болі в суглобах, коли Ви йдете на прогулянку або піднімаєтеся по сходах, або Ви турбуєтеся про артрит, тому що Ваші батьки хворіли ним – одним із кроків до профілактики є перевірка своєї ваги.

Є два способи, через які надмірна вага підвищує ризик розвитку остеоартриту (найпоширеніше захворювання суглобів, яке виникає через зношення суглоба). По-перше, зайва вага створює додаткове навантаження на несучі суглоби (наприклад, коліно). По-друге, запальні фактори, пов’язані зі збільшенням ваги, можуть сприяти проблемам в інших суглобах (наприклад, на руках).

 


Взаємозв’язок ваги та навантаження на колінний суглоб 

Взаємозв’язок простий: більша вага – сильніше навантаження. У колінних суглобів існує своя норма навантаження з граничними значеннями, перевищення яких зношує суглоби у найкоротші терміни. Вони не можуть винести вагу та стають тонші.

Починається запальний процес, що приносить дискомфорт та біль. Фізична активність падає в рази, і ситуація із зайвою вагою лише посилюється. Але чому така тканина, як кісткова та хрящова, так швидко піддається зносу? Для відповіді на це питання достатньо дізнатися співвідношення ваги та навантаження:

  • При русі по рівній поверхні тиск на коліна в 1,5 рази більший за вагу тіла.
  • При спуску/підйомі – у 2-3 рази більше ваги тіла (причому кожне коліно).
  • При присіданні – у 4-5 разів більше.


До кого звертатися в м Рівне, якщо болять суглоби? 

Організм – єдина система, отже, всі процеси в ньому мають зв’язок та вплив один на одного. Зайва вага тягне за собою безліч наслідків у вигляді проблем зі здоров’ям. Страждає все: серце, кровоносна та дихальна система, зокрема й суглоби. Якщо Ви маєте проблеми із зайвою вагою та відчуваєте біль у колінах – це перший сигнал звернутися за допомогою до фахівців.

Центр Alpha Cell має широкий спектр медичних послуг, які включають і дієві методи боротьби із біллю в суглобах. Крім методів, таких як ін’єкції гіалуронової кислоти, PRP-терапія, лікування клітинними технологіями лікарі нашого центру вважають і консультації з повноцінним оглядом дуже важливими. Адже вчасно виявлене захворювання або його профілактика дозволяє пацієнту швидше одужати або, відповідно, не захворіти взагалі.

Опубліковано: 18.02.2022
Схожі послуги
0 / 0