Рівне Київ

Гіпс чи скотчкаст?

Розділ: Травматологія
Гіпс чи скотчкаст? Поради травматолога

При переломі кісток потрібна іммобілізація пошкоджених структур. Для транспортування пацієнта до травмпункту використовується шина. Вона може бути виготовлена ​​із підручних засобів. Що ж до лікувальної іммобілізації, то вона здійснюється за допомогою гіпсової пов’язки або скотчкаста. Що краще?

Сьогодні медичний центр Alpha Cell є місцем, де працює команда досвідчених лікарів-професіоналів, в тому числі й лікар-травматолог, встановлено сучасне медичне обладнання, практикуються інноваційні медичні послуги для лікування різноманітних захворювань, що дозволяють досягати високої ефективності.

Гіпс використовується досить тривалий час. Він довів свою ефективність, відрізняється низькою вартістю, простотою виготовлення, проте має деякі недоліки. 

До недоліків слід зарахувати:

 • руйнування гіпсової пов’язки під впливом води, у зв’язку з чим травмований протягом лікування відчуває труднощі з використанням душу;
 • велика вага гіпсу, що значно обмежує рухливість кінцівки навіть у неушкоджених суглобах;
 • погана вентиляція, що призводить до появи свербіння, підвищення ризику появи потертостей на шкірі, які можуть стати вхідними воротами для інфекції.


На щастя в наш час є альтернатива гіпсу, яка вирізняється легкістю, міцністю, вологостійкістю та має більш естетичний вигляд. Задля Вашого здоров’я та легкості при переломах звертайтеся на консультацію лікаря травматолога

Скотчкаст є пластиковим гіпсом, який виготовлений з синтетичного бинту, що просякнутий поліуретановою смолою. При зануренні у воду такий гіпс починає застигати.

Заміна гіпсу на скотчкаст може виконуватися після зменшення набряклості тканин у місці травми приблизно через 10 діб.

До основних переваг скотчкаст відноситься 

Виділяють такі переваги:

 • легкість – вага класичного гіпсу в 3-5 разів більша;
 • тонкість – гіпс має 2-3 шари, товщиною близько 1 мм кожен;
 • міцність – скотчкаст складно зламати, крім того, він не тріскається, не кришиться під пов’язкою;
 • вологостійкість, що полегшує проведення водних процедур, зокрема дозволяється купання у водоймах;
 • різнобарвність – вибір відтінків на будь-який смак.
Особливості матеріалу скотчкаст у м Рівне

Особливості матеріалу скотчкаст у м Рівне

“Виділяють чотири види пов’язок: скотчкаст, софткаст, примкаст та турбокаст. Вони відрізняються матеріалом, підбираються індивідуально, залежно від конкретної клінічної ситуації.” – розповідає травматолог клініки Alpha Cell.

Найчастіше використовують пов’язку скотчкаст. Цей різновид відрізняється легкістю, мінімізація ваги можлива за рахунок особливого повітропроникного матеріалу – це забезпечує постійне надходження повітря до шкіри. Накладення пов’язки просте, спеціальні пристрої не потрібні, але воно повинно виконуватися фахівцем з медичною освітою. Завдяки поєднанню легкості накладання та зручності Scotchcast користується максимальною популярністю.

Показання для використання Scotchcast:

 • Закриті переломи.
 • Відновлення після репозицій, операцій на кістковій тканині.
 • Розтягування.
 • Тріщини.
 • Забиті місця, що вимагають тимчасової фіксації.

Якщо у вас виникли запитання чи безпосередньо необхідність у пластиковій пов’язці Scotchcast, звертайтеся завчасно до професіоналів клініки, можлива і онлайн-консультація лікаря за потреби.

Опубліковано: 08.11.2021
Схожі послуги
0 / 0