Рівне Київ

Правильне харчування попри карантин

Розділи: Дієтологія, Новини, Корекція фігури
Правильне харчування попри карантин

«Для хорошого самопочуття та збереження фізичної форми під час карантину, потрібно не тільки правильно харчуватися, а й:

 • дотримуватися режиму,
 • пити норму води,
 • навчитися правильно дихати,
 • займатися спортом,
 • навчитися правильно починати свій ранок.

Але найважливіше – прибрати фокус з їжі, а перевести свій фокус на свої справжні бажання, зазирнути всередину себе, згадати, про що мріяли. Зараз величезні можливості в інтернеті – вчіться скільки хочете, пізнавайте себе і цей світ. І тоді все менше часу та бажання залишиться на атаку холодильника.», – розповідає Роман Ковтанюк, дієтолог медичного центру Alpha Cell.

Повноцінне меню на період карантину

— Чому під час карантину ми можемо переїдати?

Лікар виділяє дві причини:

 • Часто пустота всередині, викликана стресами, депресією і хвилюванням, приймаються за відчуття голоду.
 • Ми не були навчені здоровому раціону до карантину.

Важливим у цей період є антистресове харчування. Це тваринні білки, які містять важливі для організму амінокислоти (фенілаланін, триптофан), які впливають на синтез гормонів і нейромедіаторів. Вибирайте пісні сорти м’яса : індичка, курка, телятина.

Зверніть увагу на рибу жирних сортів – це джерело поліненасичених жирних кислот, йоду, фосфору. Лосось, сардини та форель містять кислоти Омега 3, вітаміни групи B, магній і цинк – речовини, необхідні організму в стресових ситуаціях. Жирні кислоти покращують настрій, знімають запальні процеси та знижують потяг до солодкого.

Корисними стануть і такі продукти, як: ламінарія (морська капуста), нежирні кисломолочні продукти (фосфор та кальцій), цілозернові каші (для енергії клітин), овочі, фрукти, ягоди та горіхи.

Введіть у свій раціон і заспокійливі трав’яні чаї (наприклад, ромашка, липа, меліса), а також приправи (наприклад, часник та куркума).

Збалансоване харчування, послуги дієтолога у м Рівне

Збалансоване харчування, послуги дієтолога у м Рівне

Якщо людина харчується збалансовано – раціон містить білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни – його імунітет у нормі. При цьому в такому випадку можна спокійно обійтися без вітамінно-мінеральних комплексів, тому що всі вітаміни та мінерали людина отримує з харчових продуктів.

Щодня у нашому раціоні повинні бути:

 • Овочі: капуста, морква, редька, квашені овочі (капуста, огірки, помідори), у яких багато вітаміну С.
 • Фрукти: яблука, ківі та цитрусові, які також мають дуже багато вітаміну С. Не обов’язково купувати дорогі фрукти, можна навіть заварити чай з калини, якщо ще додати туди ложку меду – це скарбниця вітаміну С. Також корисні горіхи волоські, але не смажені. Сухофрукти вживати не бажано, тому що в них багато цукру, їх обробляють сульфатами, а це може спричинити алергічну реакцію.
 • Крупи: обов’язково мають бути в раціоні – різні, у тому числі зернові. Тим більше, що під час карантину необхідно вживати різні крупи: ячну, пшоняну, гречану, перлову і так далі.
 • Супи: має бути максимум на два дні.
 • Обов’язково вашому організму необхідно джерело білка для підтримки роботи м’язів, і щоб добре функціонувала імунна система. Білком багаті бобові та кисломолочні продукти. Також це може бути твердий сир, в якому калорійність менша, а кількість білка більша.

До того ж дієтолог медичного центру Alpha Cell у м Рівне радить: раціон має бути різноманітним і відрізнятись у різні дні. 

Наша клініка надає різноманітні медичні послуги, що є інноваційними та дієвими. До цих послуг входить і консультація дієтолога, в тому числі та персональний супровід лікаря, що сприяє ефективності досягнення бажаного результату та покращує загальний фізіологічний стан людини.

Бути здоровим у будь-які періоди – це тільки Ваше рішення, а турбота про себе в період карантину є мегаважливою!

Опубліковано: 01.11.2021
Схожі послуги
0 / 0