Рівне Київ
Лікування тендиніту ахіллового сухожилля тромболізат-терапією
Розділи: Клітинні технології, Травматологія
Лікування тендиніту ахіллового сухожилля в м Рівне

Ахіллове сухожилля: анатомічна особливість, причини болі та методи лікування

П’яткове сухожилля, найбільш відоме в медичній термінології, як ахіллове, є найважливішою частиною людського опорно-рухового апарату. Розташоване воно між п’ятою та литковим м’язом, які, об’єднуючись у єдиний механізм, передають зусилля мускулатури гомілки на стопу.

Вартість:
12 000 грн
Тривалість:
30 хв

Природа наділила сухожилля неймовірною витривалістю, що дає змогу йому витримувати навантаження, що перевищує масу тіла у 5–8 разів. Воно бере участь у практично будь-якій фізичній активності — у ходьбі, бігу, стрибках, згинанні та розгинанні ніг. Але, незважаючи на свою міць, легко піддається травмам та забоям.

Що спричиняє болі ахіллового сухожилля?

Болі у ділянці ахіллового сухожилля можуть спровокувати десятки причин — природне старіння, регулярні фізичні навантаження, ожиріння, забої та навіть неправильно підібране взуття. Частими причинами залишаються такі:

Вікові дисфункції. У молодому віці п’яткове сухожилля легко розтягується і повертається до вихідної форми. Це дозволяє людині здійснювати рухи без обмежень та дискомфорту. Однак із віком зв’язкові волокна зношуються, втрачаючи еластичність, що призводить до регулярних травм.

Надмірні фізичні навантаження. Травму здатні отримати спортсмени, які нехтують перервами, розминками та розігрівом м’язів. Причина цього — зайве навантаження, яке виходить за фізіологічні рамки нерозігрітих тканин. Окрім спортсменів, захворювання є характерним і для тих, хто багато працює стоячи.

Плоскостопість. Вроджений анатомічний дефект, через який зв’язки функціонують неправильно. Крім болю, людина з плоскостопістю отримує регулярну набряклість та втому кінцівок.

Неправильне взуття. Тривале носіння неправильно підібраного взуття призводить до суглобової деформації, і це стосується носіння високих підборів. Коли жінка пересувається в подібному взутті, відбувається наступне: через неприродне положення ноги зв’язки та суглоби навантажуються нерівномірно, що призводить до кумулятивної (накопичувальної) травми.

До менш поширених причин можна віднести генетичну схильність, підвищення рівня сечової кислоти, ревматичні захворювання, надмірну масу тіла, слаборозвинені литкові м’язи та фізичні травми.

Характеристика тендиніту ахіллового сухожилля

Це захворювання описується як патологічне запалення волокон сухожилля. Супроводжується воно класичними симптомами — почервонінням, припухлістю, болем та скутістю рухів. Зазвичай біль виникає в стані активності та стихає під час відпочинку.

Внаслідок запальних процесів у тканинах порушується виведення продуктів обміну, волокна втрачають свою міцність і гнучкість. Якщо ж вони продовжують отримувати навантаження, утворюються тріщини та мікророзриви, які не відновлюються своєчасно. Виникають рубці та сухожилля втрачає свої властивості. Щоби не допустити хронічних наслідків, необхідно вчасно звертатися до травматолога за допомогою.

Медична діагностика та лікування ахіллового сухожилля в м Рівне

Діагностування захворювання здійснюється методом огляду та детального опитування хворого. Як додаткові заходи медики вдаються до ультразвукового дослідження та магнітно-резонансної томографії. Рідше — використовують рентгенографію, оскільки сухожильні тканини погано видно на такому знімку. Після того, як лікар встановив діагноз, починається комплексне лікування ахіллового сухожилля.

У даний час травматологи нашої клініки використовують тромболізат-терапію. Тромболізат виготовляється з неактивованої PRP (збагаченої плазми). Відбирається біоматеріал пацієнта, а звідти виділяється тромбоцитарна фракція. Препарат піддається жорсткому кріолізу, внаслідок чого усі цінні фактори росту та імунітету тромбоцитів переходять у доступну для інших клітин форму.

Ці фактори дозволяють активувати вроджений регенеративний потенціал організму на 100 %. Імуномодулюючі компоненти тромболізату знімають запалення та дозволяють тканинам відновити свій нормальний обмін речовин, а фактори росту запускають відновні процеси та активують сплячі стовбурові клітини. Як наслідок, покращується живлення та функціонування травмованої тканини, утворюються сприятливі умови для відновлення, яке тепер може бути здійснене повністю.

Поширені запитання
Що викликає біль ахіллового сухожилля?

Болі у ділянці ахіллового сухожилля можуть спровокувати десятки причин — природне старіння, регулярні фізичні навантаження, ожиріння, забої та навіть неправильно підібране взуття.

Які симптоми ахіллового сухожилля?

Це захворювання описується як патологічне запалення волокон сухожилля. Супроводжується воно класичними симптомами — почервонінням, припухлістю, болем та скутістю рухів. Зазвичай біль виникає в стані активності та стихає під час відпочинку.

Де в м Рівне можуть діагностувати тендиніт ахіллового сухожилля?

Діагностування захворювання здійснюється методом огляду та детального опитування хворого в приватному медичному центрі Alpha Cell. Як додаткові заходи медики вдаються до ультразвукового дослідження та магнітно-резонансної томографії.

Що допомагає з біллю при тендиніті ахіллового сухожилля?

У даний час травматологи нашої клініки використовують АМК-терапію. АМК (аутомезоконцентрат) виготовляється з неактивованої PRP (збагаченої плазми). Як наслідок, покращується живлення та функціонування травмованої тканини, утворюються сприятливі умови для відновлення, яке тепер може бути здійснене повністю.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

    Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
    Схожі послуги центру
    0 / 0