Рівне Київ

Лікування стовбуровими клітинами

Розділи: Новини, Клітинні технології
Лікування стовбуровими клітинами в Україні

У цій статті ми поговоримо про інноваційний напрямок у сучасній медицині України. Лікування стовбуровими клітинами є новим, але досить дієвим та перспективним методом у медицині. Такий метод давно вже використовується у розвинених країнах, а на сьогодні набирає популярності й в Україні. 

Від 2003 року лікування стовбуровими клітинами було запроваджено офіційно, і з того часу українські лікарі в цій сфері досягли неабияких результатів. Використання стовбурових клітин у лікуванні багатьох захворювань та в антивіковій терапії є одним із найпрогресивніших терапевтичних методів у медицині. Стовбурові клітини успішно використовуються для лікування понад 100 захворювань, деякі з яких раніше вважалися невиліковними.

Фахівці в Україні вже близько 20 років працюють у сфері застосування стовбурових клітин при різних патологіях, мають власні патенти, беруть участь у міжнародних програмах вивчення та застосування мультипотентних стромальних клітин.

Яка вартість лікування стовбуровими клітинами? 

Вартість буде залежати від типу зберігання, наприклад, за зберігання плаценти в рік – одна ціна, за пуповинну кров – зовсім інша. Також враховується оплата за підготовку матеріалу та забір. 

Підготовка та культивування стовбурових клітин вимагає використання обладнань біотехнологічних лабораторій, дорогого устаткування, тому на низьку вартість сподіватися не варто. Також вартість лікування буде залежати від стадії захворювання, віку та ваги пацієнта, які медичні процедури потрібно буде використовувати в тому чи в тому випадку, і хто буде донором.

Але ціни на лікування стовбуровими клітинами в Україні є набагато нижчими, ніж у розвинених країнах Європи. При тому ефективність українського лікування нічим не поступається закордонному. Покладаючись на статистику, із країн Китаю, Європи, США є досить багато пацієнтів, які обирають лікування в Україні. 

Які захворювання лікують в Україні стовбуровими клітинами?

Результати лікування певною мірою залежать від таких важливих факторів, як стан організму пацієнта, тривалість і тяжкість хвороби, її ускладнення. Проте, дослідження доводять, що використання стовбурових клітин допомагає досягати позитивної динаміки захворювання. В українських медичних центрах лікують:

  • цукровий діабет – відновлюється чутливість клітин до інсуліну, покращується імунітет і тонус судинних стінок, стимулюється підшлункова залоза;
  • цироз печінки – стовбурові клітини перетворюються на потрібні для печінки клітини, відбувається оновлення печінки та хвороба поступово відступає. Таке лікування дозволяє уникнути пересадки;
  • хвороба Альцгеймера – ін’єкції стовбурових клітин повертають пацієнта до нормальної життєздатності;
  • бічний аміотрофічний склероз – нормалізується робота мовного апарату, пам’ять, відновлюється робота нервових закінчень, головного та спинного мозку;
  • лікування та профілактика вірусних захворювань;
  • інші хвороби.

Чи безпечне та ефективне лікування стовбуровими клітинами? 

Лікування стовбуровими клітинами – новий метод, молодий метод, який стрімко розвивається. Тому його безпека і ефективність є дуже важливим питанням. Тут важливу роль відіграють рівень підготовки фахівців, обладнання лабораторій, відповідність міжнародним стандартам. У приватній клініці Alpha Cell – саме такий рівень!
У світовій науці станом на сьогодні відомо близько 6 тисяч досліджень, результат яких показує клінічну безпеку та ефективність інноваційного методу.

Опубліковано: 08.07.2022
Схожі послуги
0 / 0