Рівне Київ

Біотехнології в медицині

Розділи: Дерматологія, Волосся, Клітинні технології
Біотехнології в медицині

Інноваційна біотехнологічна методика – терапія екзосомами – вже сьогодні дозволяє омолоджувати тканини, відновлювати рухливість хребта та суглобів, усувати біль та підвищувати якість життя пацієнтів з різними ушкодженнями органів.

Недавні досягнення в галузі трансляційної та наномедицини відкрили шлях до розвитку системи цільової доставки ліків швидшими темпами серед світових дослідників. На рівні з цими технологіями, екзосоми діють як потенційний портал для систем безклітинної доставки ліків.

Екзосоми, які називаються позаклітинними везикулами (EcVs), присутні майже у всіх клітинах, тканинах та рідинах організму. Вони допомагають у міжклітинних сигналах та підтримують тканинний гомеостаз у патобіології захворювання. Передові технології в регенеративній медицині допомогли дослідникам виділити екзоцонцентрат з мезенхімальних стовбурових клітин (МСК), оскільки ці клітини мають регенеративний потенціал у боротьбі з хворобами. Різні дослідження in vitro продемонстрували безпеку, ефективність та терапевтичний потенціал екзоконцентрату при різних видах захворювань. 

Переваги екзосомальної терапії у м Рівне

Переваги екзосомальної терапії у м Рівне

Визначено перевагу екзоконцентрату щодо клінічного та терапевтичного потенціалу:

  1. Відсутність невід’ємного ризику, пов’язаного з будь-якою терапією на основі клітин, включаючи стовбурові клітини;
  2. Відсутність реплікаційного потенціалу та ризик злоякісної трансформації;
  3. Цілеспрямована дія на необхідному місці.

Обсяг екзосомальної терапії серед різних інших клінічних галузей залишається недоторканим. Зважаючи на глобальний інтерес дослідників до використання потенціалу екзоконцентрату при лікуванні проблеми випадіння волосся, реалізація терапевтичних засобів на основі ЕV – це недалеко.

Застосування екзосом стало проривом у регенеративній медицині. Біологічно активні молекули здатні створювати середовище, в якому пошкоджена тканина може регенерувати, омолоджуватися та самовідновлюватися природним чином. Це дозволило створити якісно нові клітинні технології, новий безпечний та потужний інструмент для оздоровлення активації власних резервів організму для відновлення здорового функціоналу.

Роль екзосом при проблемах з волоссям

Роль екзосом при проблемах з волоссям

Розуміння ролі екзосом при проблемах з волоссям дозволяє розширити наше розуміння хвороби та сферу терапії, що виникла з них. Існує зміна парадигми, зумовлена ​​постійними проривами у експериментах, які досліджують потенціал екзосом, що призвело до розробки нових терапевтичних варіантів, котрі час від часу змінюють ландшафт світового ринку. Незважаючи на те, що екзосомальна терапія розпочала розвиватися як предмет академічного інтересу, вона перетворилася на потенційну платформу з величезними перспективами для майбутньої терапії. 

Екзоконцентрат відіграє природну роль, його дія проявляється у передаванні сигналів «пробудження» сплячим фолікулам і стимулюванні вироблення нових клітин волосся. З огляду на те, що терапія на основі екзосом стала реальністю, необхідно розвивати більш точні, швидкі, дешеві, стандартизовані, специфічні та простіші методи їх поділу та очищення разом із конкретними висновками щодо її безпеки, доцільності, фармакокінетичних та фармакодинамічних характеристик завдяки великому масштабу перспективних досліджень.

Опубліковано: 28.10.2021
Схожі послуги
0 / 0