Рівне Київ

Дієта: що можна їсти при розацеа?

Розділи: Дерматологія, Дієтологія
Дієта: що можна їсти при розацеа? Поради дерматологів у м Рівне

Розацеа є хронічним захворюванням шкіри, що найбільше вражає обличчя. Це стан, який може бути досить дискомфортним, оскільки супроводжується запаленням, підвищеною чутливістю шкіри та почервонінням. Через те, що розацеа пов’язана зі здоров’ям шкіри, харчування може відігравати важливу роль в “управлінні” цим захворюванням. У цій статті ми ділимося рекомендаціями лікарів дерматологічного центру Alpha Cell у м Рівне. 

Які продукти рекомендовано їсти при розацеа? 

  • Омега-3 жирні кислоти містяться в таких продуктах, як риба, горіхи та насіння. Вони мають потужні протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити запалення, яке спричинює розацеа. Омега-3 жирні кислоти також можуть допомогти зменшити сухість та зуд шкіри, які часто спостерігаються при цьому захворюванні.
  • Пробіотики – це корисні бактерії, які знаходяться в тілі людини, а також в деяких продуктах, таких як йогурт та квасоля. Вони можуть допомогти підтримувати здоровий мікробіом шкіри та зменшити запалення, пов’язане з розацеа.
  • Фрукти та овочі містять велику кількість антиоксидантів, які зменшують запалення та захищають шкіру від пошкоджень. Особливо корисні такі фрукти, як ягоди, ківі та гранати, а також овочі, які містять велику кількість вітаміну С та каротиноїдів.
  • Зелений чай є чудовим джерелом антиоксидантів, включаючи поліфеноли та катехіни. Вони допомагають боротися зі шкідливими вільними радикалами, які можуть спричиняти запалення та пошкодження шкіри. Додатково, зелений чай містить епігаллокатехін-3-галат, який допомагає зменшити запалення та покращити загальний стан шкіри.
  • Залізо є важливим мінералом для здоров’я шкіри, оскільки допомагає виробляти гемоглобін, що надає крові червоний колір. Брак заліза може призвести до блідості шкіри та погіршення її загального стану. Для підтримки здоров’я шкіри рекомендується вживати такі продукти, як червоне м’ясо, яйця, боби, листяні зелені та гарбузові насіння.
  • Жирні кислоти Омега-6 містяться в продуктах, таких як рослинні олії та горіхи. Вони мають протизапальні властивості та допомагають підтримувати здоровий гідроліпідний бар’єр шкіри. Однак, потрібно звернути увагу на розмір порції та кількість вживання жирів Омега-6, оскільки надлишок може знизити рівень протизапальних жирних кислот Омега-3.

Поради дерматологів у м Рівне при розацеа

Наведені вище продукти можуть допомогти зменшити запалення, покращити загальний стан та здоров’я шкіри людей з розацеа. Однак, перед внесенням будь-яких змін у дієту, рекомендується звернутися на консультацію дерматолога та дієтолога, щоб отримати індивідуальні рекомендації щодо дієти та режиму харчування.

Загалом, дієта для людей з розацеа повинна бути різноманітною та збалансованою. Потрібно уникати гострої, жирної та пікантної їжі, а також алкоголю та кави, які можуть погіршити симптоми розацеа. Замість цього рекомендується включати до раціону свіжі фрукти та овочі, білки, здорові жири та вуглеводи, а також регулярно вживати зелений чай та морську рибу.

Крім дієти, важливо також дотримуватися правильного режиму дня, забезпечувати достатню кількість води та регулярно виконувати фізичні вправи, що допомагає покращити кровообіг та метаболізм в організмі. Також, необхідно уникати подразнювальних чинників, які можуть спричиняти запалення та погіршення стану шкіри: відкрите сонце, гарячі водні процедури та певні косметичні засоби.

Опубліковано: 12.04.2023
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво