Рівне Київ

Що потрібно знати про мігрень? Пояснює невролог у м Рівне

Розділ: Неврологія
Що потрібно знати про мігрень? Пояснює невролог у м Рівне

Мігрень – це хронічне захворювання, що проявляється періодичними нападами сильного, частіше одностороннього головного болю. Характерною особливістю патології є відсутність органічних причин її виникнення, таких як травми, пухлини, порушення кровообігу тощо. Напад може тривати від 2-3 годин до 2-3 днів, протягом яких пацієнт нерідко стає практично безпорадним, оскільки будь-який рух сприяє посиленню болю.

Типи мігрені 

Згідно з класифікацією мігрень можна розділити на підтипи:

  • Мігрень без аури – це повторюваний напад пульсуючого головного болю від середнього до тяжкого ступеня тривалістю від 4 до 72 годин, який зазвичай носить односторонній характер, посилюється фізичною активністю та пов’язаний із нудотою, світловою та звуковою чутливістю та іншими симптомами.
  • Мігрень з аурою. Мігрень з аурою характеризується повторюваними повністю оборотними нападами, які тривають кілька хвилин і включають один або кілька з наступних симптомів: зорові, сенсорні, мовні та моторні, розлади стовбура головного мозку та сітківки, що зазвичай супроводжуються симптомами головного болю та мігрені.
  • Хронічна мігрень. Хронічна мігрень визначається як головний біль, який триває 15 або більше днів на місяць протягом трьох місяців, і має симптоми мігрені не менше восьми днів на місяць.

Епідеміологія мігрені: пояснює невролог у м Рівне 

Мігрень – одна з найчастіших причин звернення до невролога у повсякденній лікарській практиці. За даними статистики, на цей вид головного болю страждає до 12% населення Землі. Дещо частіше хворіють жінки. Найчастіше люди, які страждають від мігрені, звертаються на консультацію невролога в м Рівне у зв’язку з інтенсивними нападами, які значно погіршують якість життя, віком 30-40 років. Існує генетична схильність до цього захворювання: якщо в одного з найближчих родичів мігрень, ризик появи нападів вищий.

Діагностика мігрені у клініці Alpha Cell 

Діагностика мігрені переважно ґрунтується на типових проявах захворювання, що виявляються при вивченні скарг та історії пацієнта. Діагноз – клінічний, потребує докладного збирання скарг, анамнезу, проведення неврологічного огляду пацієнта.

Діагноз «мігрень» більш вірогідний при таких симптомах, що супроводжують головний біль, як нудота, фоно та фотофобія, обмеження фізичної активності.

За Міжнародною класифікацією головного болю 3 редакції (ICHD-3) існують чіткі критерії (особливості головного болю у пацієнта), при виявленні певного поєднання яких встановлюється діагноз «мігрень».

Проведення нейровізуалізації (МРТ, КТ) не є обов’язковим у всіх випадках. Доцільність цих обстежень встановлюється неврологом при огляді,  у разі потреби, лікар невролог направляє на певний вид візуалізації. 

У боротьбі з мігренню дуже важко здобути повну перемогу. Але контролювати цю хворобу, скоротити частоту та силу нападів, підвищити якість життя хворого цілком досяжно. Варто лише звернутися на консультацію невролога у м Рівне, де ви дізнаєтесь про різні методи подолання мігрені, які є не тільки медикаментозними. І отримаєте найсучасніший підхід, саме до вашого стану при мігрені, незважаючи на те, що захворювання має певні спільні характеристики, воно може проявлятись по-особливому в кожного, тому очний огляд є доцільним і необхідним. Не відкладайте візиту до лікаря неврологічної клініки у м Рівне. Запис відбувається за телефоном, що вказаний на сайті.

Опубліковано: 10.05.2023
Схожі послуги
0 / 0