Рівне Київ
Ефективне лікування інсульту у віддаленій фазі
Розділи: Інсульт, Неврологія
Лікування інсульту у віддаленій фазі

Лікування інсульту у віддаленій фазі

Віддалена (пізня) фаза інсульту починається через місяць після самого інсульту і триває до півроку. На даному етапі фізіологічних змін в ураженій ділянці мозку уже практично не відбувається, але все ще є активними компенсаторні механізми мозку (нейрогенез та нейропластичність), за рахунок яких пацієнт заново вивчає втрачені навички і можливості. На даному етапі ключову роль відіграє інтенсивна фізична та когнітивна реабілітація. Клітинна терапія значно підвищує ефективність реабілітаційної терапії, оскільки стимулює і подовжує роботу природних відновлювальних механізмів.

Для отримання безкоштовної консультації провідного лікаря заповнюйте форму або звертайтеся за телефоном.

Вартість:
від 100 000 грн.
Тривалість:
30 хв

Що таке інсульт?

Інсультом називають ушкодження мозку внаслідок гострого порушення кровопостачання (ішемії) тієї чи іншої його ділянки. Ішемія може відбуватися внаслідок закупорення судини чи її розриву – у будь-якому разі це призводить до ушкодження і відмирання клітин внаслідок кисневого голодування. За відсутності кисню клітини втрачають спроможність ефективно виробляти енергію і у них починається ішемічний каскад – низка реакцій, що призводить до загибелі клітин, ушкодження прилягаючих ділянок та запуску імунних реакцій. Протягом місяця після початку ішемії вражена ділянка активно перебудовується, при цьому, як правило, значна частка нейронів безповоротно зникає, а на їх місці утворюється шрамова тканина. 

Що відбувається у віддаленій фазі інсульту?

Що відбувається у віддаленій фазі інсульту?

Після утворення шрамової тканини, ремоделювання враженої ділянки власними силами організму стає практично неможливим. Однак, мозок активно намагається відновити втрачені функції враженої ділянки за допомогою компенсаторних механізмів – нейрогенезу та нейропластичності.

Для роботи мозку важливі не стільки самі нейрони, як зв’язки між ними. Зв’язки між нейронами є шляхами, якими у мозку рухається інформація, і функції враженої інсультом ділянки можуть бути відновлені, якщо будуть утворені заново ці шляхи. Нові шляхи можуть бути утворені за рахунок появи і вбудовування в мережу нових нейронів (нейрогенез) та за рахунок перебудови зв’язків між уже існуючими нейронами (нейропластичність).

Ці механізми завжди певною мірою активні у мозку (завдяки ним ми можемо навчатися), і у віддаленій фазі інсульту вони є більш активними ніж зазвичай, і саме завдяки ним здійснюється покращення стану пацієнта у цій фазі. На жаль, вроджених можливостей мозку часто буває недостатньо для повного відновлення після інсульту.

Наслідки інсульту та його лікування в м. Рівне

Тяжкість наслідків інсульту залежить від того, яка саме ділянка мозку була вражена, і наскільки швидко і компетентно була надана медична допомога. Загалом, наслідки інсульту включають:

 • слабкість, втрату чутливості чи повний параліч кінцівок;
 • погіршення або втрату чуттів (зір, слух, нюх);
 • апраксію ( порушення довільних рухів та дій з предметами);
 • афазію (розлади мовлення);
 • епілептичні приступи;
 • панічні атаки;
 • агнозію (розлад процесу впізнавання);
 • мігрені;
 • депресію.

Лікування інсульту зводиться до попередження тяжких наслідків (нейропротекторна тактика) та до боротьби з ними (нейрорегенеративна тактика). Нейропротекторна тактика може бути застосована лише на ранніх етапах хвороби, до того, як відбулися безповоротні зміни ушкоджених тканин. Існуючі препарати-нейропротектори є малоефективними або мають дуже вузьке вікно застосування (до кількох годин після інсульту).

Що стосується нейрорегенеративного лікування, то це тривалий і складний процес, який покладається на нейрогенез та нейропластичність пацієнта. Ключову роль відіграє фізична та когнітивна реабілітація – це комплекси вправ та процедур, спрямовані на те, щоб допомогти пацієнту заново вивчити втрачені навики і можливості. Таке лікування варто починати якомога швидше, і тривати воно може від кількох тижнів до років. Часом спостерігається повне відновлення пацієнта, але частіше можливості постраждалого залишаються обмеженими і після завершення лікування.

Застосування клітинної терапії у віддаленій фазі інсульту в м Рівне 

Вроджений нейрогенез є малоефективним і недостатнім для відновлення втрачених через інсульт нервових зв’язків. Більше 80% новоутворених нейронів гинуть протягом двох тижнів після появи, через залишкові запальні процеси і властивості шрамової тканини. Введення МСК сприяє виживанню та інтеграції новоутворених нейронів, збільшуючи ефективність нейрогенезу. Також збільшується його інтенсивність, оскільки МСК активують вроджені клітини-попередники нейронів пацієнта і часом самі перетворюються на нейрони. Окрім цього, СМК виділяють речовини, що покращують нейропластичність.

Клітинна терапія у віддаленій фазі інсульту збільшує ефективність основного лікування – фізичної та когнітивної реабілітації, і подовжує часове вікно, коли така терапія має сенс.

Більше інформації про клітинну терапію для лікування ішемічного інсульту тут.

Поширені запитання
Скільки лежать у лікарні з інсультом?

Інсульт із мінімальним неврологічним дефіцитом – легкий параліч кінцівок, кінцівок, порушення зору, порушення координації, запаморочення. Часткове відновлення відбувається через 1-2 місяці, повне можливе через 3-6 місяців, але залежить від реабілітаційного потенціалу пацієнта.

Що робить клітинна терапія при інсульті у віддаленій фазі?

Терапія МСК значно підвищує ефективність реабілітаційної терапії, оскільки стимулює і подовжує роботу природних відновлювальних механізмів.

Яку дію мають МСК при інсульті у віддаленій фазі?

Клітинна терапія у віддаленій фазі інсульту збільшує ефективність основного лікування – фізичної та когнітивної реабілітації, і подовжує часове вікно, коли така терапія має сенс.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних