Рівне Київ

Периферична нейропатія та її ознаки

Розділ: Неврологія
Що таке периферична нейропатія? 

Що таке периферична нейропатія? 

Периферична нейропатія – це група розладів, які поділяють аномальну функцію “периферичних нервів”. Периферичні нерви є невіддільною частиною нашої нервової системи, яка не є складовою головного і спинного мозку (центральної нервової системи). Нейропатія описує розлад, коли є проблеми з периферичними нервами, але не з центральною нервовою системою.

Хоча існує багато форм периферичної нейропатії, вони, як правило, викликають однакові симптоми. Симптоми можуть проявлятися у різних формах, але більшість пацієнтів мають пекучий або поколювальний біль, оніміння, іноді навіть слабкість.

Лікування слід розпочинати саме із усунення дії причини, яку може визначити лікар-невропатолог. Як тільки усунеться джерело розвитку захворювання, можна розпочинати комплекс лікування для відновлення ушкоджених ділянок та нервів, щоб максимально зменшити наслідки дистрофічних змін.

Що таке традиційне лікування периферичної нейропатії?

Є кілька розладів, які можуть викликати периферичну нейропатію. Деякі причини, такі як дефіцит B12, можна лікувати і вирішувати за допомогою традиційних медикаментозних методів. Багато інших форм погано вивчені і користуються назвою “ідіопатичні”. Такі форми важко піддаються лікуванню за допомогою традиційних медичних методів. Ліки використовуються, щоб допомогти при болі, коли він наявний, але дуже мало можна зробити при онімінні або слабкості.  Багато пацієнтів можуть полегшити біль за допомогою традиційних ліків, що може призвести до побічних ефектів.

Лікування у Рівному периферичної нейропатії

Лікування у Рівному периферичної нейропатії. Якою мірою стовбурові клітини працюють при периферичній нейропатії?

Стовбурові клітини можна вважати ефективними для пацієнтів з периферичною нейропатією, тому що симптоми послаблюються, біль поступово зникає, а оніміння та слабкість проходять у багатьох пацієнтів, в тому числі навіть у пацієнтів з CIDP (хронічна запальна демієлінізувальна полінейропатія). Задля того, щоб боротися з периферичною нейропатією використовуються стовбурові клітини з власного жиру.

Найпоширеніші запитання:

Які причини і симптоми периферичної нейропатії?

Найчастіше периферична нейропатія починається як втрата будь-яких відчуттів та печіння в ногах чи руках. Найбільш поширеними причинами периферичної нейропатії є:

 • Цукровий діабет. Дослідження показують, що близько 42% діабетиків мають периферичну нейропатію, в тому числі печіння, поколювання і біль.
 • Інші системні. Сюди входять дефіцит вітамінів, гіпотиреоз, ВІЛ-інфекція та інші.
 • Аутоімунні. До цієї категорії відносяться хронічна запальна демієлінізувальна полінейропатія (CIDP) і синдром Гієна-Барре.
 • Токсичні. Найпоширенішим токсином є алкоголь, хімієтерапія і вплив свинцю разом з іншими речовинами.
 • Спадкові.
 • Екологічні. Найчастіше від травм, таких як повторні вібрації або важке переохолодження.
 • Ідіопатичні. Це означає, що причина невідома.
 • Більшість з цих розладів впливають на сенсорні нерви, викликаючи втрату відчуття і часті болі, або дискомфорт. Багато з них, особливо аутоімунні периферичні нейропатії, також впливають і  на моторну функцію. 

Які існують сучасні варіанти лікування периферичної нейропатії?

Коли це можливо, як при діабеті або авітамінозі, лікування починається з основної причини периферичної нейропатії. Видалення токсинів, таких як алкоголь або фактори навколишнього середовища, як повторна вібрація, також може відігравати важливу роль у цих розладах. Пацієнтів з аутоімунною нейропатією іноді лікують агресивною терапією, такою як:

 • Внутрішньовенний імуноглобулін.
 • Плазмовий обмін.
 • Високі дози стероїдів (глюкокортикоїди).
 • Інші методи лікування спрямовані на допомогу симптомам і уникнення ускладнень. Також використовуються ліки, щоб допомогти з болем і дискомфортом:
 • Габапентин та інші протиепілептичні препарати, такі як карбамазепін і топірамат.
 • Трициклічні антидепресанти, такі як амітриптилін, дезипрамін.
 • Знеболювальні препарати, такі як трамадол або ібупрофен.
Що таке дорослі стовбурові клітини?

Стовбурові клітини – це особливі клітини в нашому організмі, які мають дві важливі характеристики:

 • Вони мають здатність до реплікації. Іншими словами, вони можуть робити нові копії самих себе. Завдяки цій здатності з однієї клітини може бути зроблена нескінченна кількість копій.
 • Стовбурові клітини також мають здатність ставати іншими типами клітин. Хорошим прикладом цього є те, що дослідницькі лабораторії використовували жирові стовбурові клітини, щоб зробити хрящові м’язи, шкіру і кісткові клітини. Ця здатність означає, що теоретично перетворення може зробити нескінченне число нового типу клітин. 
 • Стовбурові клітини можуть надходити з ряду джерел, включаючи ембріони, пуповинну кров і дорослі клітини. Дорослі стовбурові клітини походять від дорослих особин, а не ембріонів або пуповинної крові. Стовбурові клітини, отримані з зрілих дорослих тканин, називаються дорослими стовбуровими клітинами. 
Як дорослі стовбурові клітини збираються з жиру?

Як дорослі стовбурові клітини збираються з жиру?

Заготівля дорослих стовбурових клітин з жиру дуже безпечна. Процедура має невеликий дискомфорт і досить легке відновлення. Пацієнта відвозять в процедурну кімнату і стерилізують територію, далі в область вводять місцевий анестетик. Жир відсмоктують за допомогою спеціального шприца і канюлі, зазвичай близько 50 мл (1,2 унції) жиру.

Як дорослі стовбурові клітини використовуються при периферичній нейропатії?

Після того, як процес видалення дорослих стовбурових клітин / SVF з жиру буде завершений, потім їх розгортають для периферичної нейропатії. Всі види периферичної нейропатії лікуються iv розгортанням. Для аутоімунних периферичних нейропатій часто дають спеціальний iv препарат, відомий як манітол, який, як вважають, підсилює проникнення стовбурових клітин / SVF дорослих в мозок. Ми знаємо, що пошкоджені ділянки вивільняють фактори росту. 

Які результати я можу очікувати після розгортання дорослих стовбурових клітин?

В цей час група лікування недостатньо велика, щоб дати остаточну відповідь на це питання. Важливо відзначити, що Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA) не схвалило використання дорослих стовбурових клітин / SVF для будь-якого розладу. Це поєднує в собі використання стовбурових клітин / SVF для периферичної нейропатії. На щастя, у нас достатньо досвіду, щоб говорити про тенденції в терапії. 

Яке майбутнє для дорослих стовбурових клітин в периферичній нейропатії?

Багато людей вважають, що стовбурові клітини мають великий потенціал для лікування і зворотного впливу периферичної нейропатії. Тип стовбурових клітин, які найкраще використовувати (ембріональний, кістковий мозок або отриманий жир) і як найкраще їх використовувати, ретельно досліджується і обговорюється. Дорослі стовбурові клітини мають хороші шанси стати лікуванням вибору через їх безпеку, доступність і відсутність суперечок.

Цілком імовірно, що в майбутньому ми побачимо подальший підхід до дорослих стовбурових клітин / SVF, щоб підготувати їх до більш легкого перевтілення в нейрони. Протягом наступних кількох років ми маємо реальну надію на розвиток терапії, яка може відновити велику кількість функцій для пацієнтів з периферичною нейропатією.

Якщо у Вас виникли інші запитання, або Ви хочете запланувати консультацію, будь ласка, телефонуйте за номером +38 097 983 93 42

Опубліковано: 20.10.2021
Схожі послуги
0 / 0