Рівне Київ
Ефективне лікування ішемічного інсульту
Розділи: Інсульт, Неврологія
Лікування ішемічного інсульту у ранній фазі

Лікування ішемічного інсульту у ранній фазі

Рання фаза інсульту триває від моменту початку ішемії та до одного місяця після цього. В цей час шкода нанесена враженій тканині стає безповоротною. Нейропротекторна тактика лікування інсульту направлена на мінімізацію необоротних змін і може бути застосована лише до кінця цієї фази. Введення МСК сприяє виживанню та відновленню пошкоджених нейронів, і, у світовій клінічній практиці, яка налічує вже десятки тисяч пацієнтів, значно покращує шанси на повне відновлення.

Для отримання безкоштовної консультації провідного лікаря заповнюйте форму або звертайтеся за телефоном.

Вартість:
від 100 000 грн.
Тривалість:
30 хв

Що таке ішемічний інсульт?

Інсультом називають ушкодження мозку внаслідок гострого порушення кровопостачання (ішемії) тієї чи тієї  його ділянки. Ішемія, як правило, відбувається внаслідок закупорення кровоносної судини, і призводить до ушкодження і відмирання клітин внаслідок кисневого голодування. За відсутності кисню клітини втрачають спроможність ефективно виробляти енергію і у них починається ішемічний каскад – низка реакцій, що призводить до загибелі клітин, ушкодження прилягаючих ділянок та запуску імунних реакцій.

Що таке ішемічний інсульт?

Що відбувається у ранній фазі ішемічного інсульту?

Перші нейрони відмирають уже через кілька хвилин після початку ішемії і утворюють ядро інсульту. Далі ядро розширюється і внаслідок ішемічного каскаду навколо нього утворюється пенумбра – область, у якій клітини ушкоджені і страждають від легкої нестачі кисню. Без належного втручання, як правило, ці клітини також відмирають впродовж наступних кількох тижнів.

Відмерлі клітини частково заміщуються новими нейронами, але у недостатній для повного відновлення кількості, і більша частина враженої ділянки перетворюється на гліальний шрам, що не містить нейронів.

Наслідки інсульту та лікування в м Рівне

Тяжкість наслідків інсульту залежить від того, яка саме ділянка мозку була вражена, і наскільки швидко і компетентно була надана медична допомога. Загалом, наслідки інсульту включають:

 • слабкість, втрату чутливості чи повний параліч кінцівок;
 • погіршення або втрату чуттів (зір, слух, нюх);
 • апраксію ( порушення довільних рухів та дій з предметами);
 • афазію (розлади мовлення);
 • епілептичні приступи;
 • панічні атаки;
 • агнозію (розлад процесу впізнавання);
 • мігрені;
 • депресію.

Лікування інсульту зводиться до попередження тяжких наслідків (нейропротекторна тактика) та до боротьби з ними (нейрорегенеративна тактика). Нейропротекторна тактика може бути застосована лише на ранніх етапах хвороби, до того, як відбулися безповоротні зміни пошкоджених тканин. Існуючі препарати-нейропротектори є малоефективними або мають дуже вузьке вікно застосування (до кількох годин після інсульту).

Що стосується нейрорегенеративного лікування, то це тривалий і складний процес, головне місце у якому посідає фізична реабілітація. Таке лікування варто починати якомога швидше, і тривати воно може від кількох тижнів до років. Часом спостерігається повне відновлення пацієнта, але частіше можливості постраждалого залишаються обмеженими і після завершення лікування.

Застосування клітинної терапії у ранній фазі інсульту

У ранній фазі інсульту відбувається поступове відмирання нейронів у зоні пенумбри, внаслідок тривалої гіпоксії та гіперактивації імунітету ішемічним каскадом. Введення МСК сприяє відновленню кровопостачання за рахунок прискорення побудови нової судинної мережі, а також має імуномодулюючий ефект, що зменшує тяжкість запалення та покращує виживаність нейронів.

Медичний центр Alpha Cell у своїй роботі з лікуванням інсульту використовує новітні клітинні технології, внаслідок чого зменшується область інсультного ушкодження і шрамування, а ймовірність тяжких наслідків значно падає.

Більше інформації про клітинну терапію для лікування ішемічного інсульту тут.

Поширені запитання
Скільки триває гострий період ішемічного інсульту?

Гострий триває 3-4 тижні. Первинна реабілітація проводиться у клініці після інсульту.

Скільки може прожити людина після ішемічного інсульту?

За статистикою більше 75% пацієнтів виживають протягом року після першого інсульту і більше половини доживає до 5 років. Проте велику роль відіграє спосіб життя людини після перенесеного захворювання і її лікування. Якщо використовувати нейрорегенеративне лікування (клітинними технологіями), то тривалість життя пацієнта можна значно подовжити.

Яку ефективність мають клітинні технології при ішемічному інсульті?

Введення МСК (мультипотентних стромальних клітин)  сприяє відновленню кровопостачання за рахунок прискорення побудови нової судинної мережі, а також має імуномодулюючий ефект, що зменшує тяжкість запалення та покращує виживаність нейронів.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних