Ефективне лікування ішемічного інсульту
Розділи: Інсульт, Неврологія
Лікування ішемічного інсульту у ранній фазі

Лікування ішемічного інсульту у ранній фазі

Рання фаза інсульту триває від моменту початку ішемії та до одного місяця після цього. В цей час шкода нанесена враженій тканині стає безповоротною. Нейропротекторна тактика лікування інсульту направлена на мінімізацію необоротних змін і може бути застосована лише до кінця цієї фази. Введення МСК сприяє виживанню та відновленню пошкоджених нейронів, і, у світовій клінічній практиці, яка налічує вже десятки тисяч пацієнтів, значно покращує шанси на повне відновлення.

Для отримання безкоштовної консультації провідного лікаря заповнюйте форму або звертайтеся за телефоном.

Вартість:
від 100 000 грн.

Що таке ішемічний інсульт?

Інсультом називають ушкодження мозку внаслідок гострого порушення кровопостачання (ішемії) тієї чи тієї  його ділянки. Ішемія, як правило, відбувається внаслідок закупорення кровоносної судини, і призводить до ушкодження і відмирання клітин внаслідок кисневого голодування. За відсутності кисню клітини втрачають спроможність ефективно виробляти енергію і у них починається ішемічний каскад – низка реакцій, що призводить до загибелі клітин, ушкодження прилягаючих ділянок та запуску імунних реакцій.

Що таке ішемічний інсульт?

Що відбувається у ранній фазі ішемічного інсульту?

Перші нейрони відмирають уже через кілька хвилин після початку ішемії і утворюють ядро інсульту. Далі ядро розширюється і внаслідок ішемічного каскаду навколо нього утворюється пенумбра – область, у якій клітини ушкоджені і страждають від легкої нестачі кисню. Без належного втручання, як правило, ці клітини також відмирають впродовж наступних кількох тижнів.

Відмерлі клітини частково заміщуються новими нейронами, але у недостатній для повного відновлення кількості, і більша частина враженої ділянки перетворюється на гліальний шрам, що не містить нейронів.

Наслідки інсульту та лікування в м Рівне

Тяжкість наслідків інсульту залежить від того, яка саме ділянка мозку була вражена, і наскільки швидко і компетентно була надана медична допомога. Загалом, наслідки інсульту включають:

 • слабкість, втрату чутливості чи повний параліч кінцівок;
 • погіршення або втрату чуттів (зір, слух, нюх);
 • апраксію ( порушення довільних рухів та дій з предметами);
 • афазію (розлади мовлення);
 • епілептичні приступи;
 • панічні атаки;
 • агнозію (розлад процесу впізнавання);
 • мігрені;
 • депресію.

Лікування інсульту зводиться до попередження тяжких наслідків (нейропротекторна тактика) та до боротьби з ними (нейрорегенеративна тактика). Нейропротекторна тактика може бути застосована лише на ранніх етапах хвороби, до того, як відбулися безповоротні зміни пошкоджених тканин. Існуючі препарати-нейропротектори є малоефективними або мають дуже вузьке вікно застосування (до кількох годин після інсульту).

Що стосується нейрорегенеративного лікування, то це тривалий і складний процес, головне місце у якому посідає фізична реабілітація. Таке лікування варто починати якомога швидше, і тривати воно може від кількох тижнів до років. Часом спостерігається повне відновлення пацієнта, але частіше можливості постраждалого залишаються обмеженими і після завершення лікування.

Застосування клітинної терапії у ранній фазі інсульту

У ранній фазі інсульту відбувається поступове відмирання нейронів у зоні пенумбри, внаслідок тривалої гіпоксії та гіперактивації імунітету ішемічним каскадом. Введення МСК сприяє відновленню кровопостачання за рахунок прискорення побудови нової судинної мережі, а також має імуномодулюючий ефект, що зменшує тяжкість запалення та покращує виживаність нейронів.

Медичний центр Alpha Cell у своїй роботі з лікуванням інсульту використовує новітні клітинні технології, внаслідок чого зменшується область інсультного ушкодження і шрамування, а ймовірність тяжких наслідків значно падає.

Більше інформації про клітинну терапію для лікування ішемічного інсульту тут.

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних