Рівне Київ

Про екзосоми від інституту Берклі

Розділ: Клітинні технології
Майбутнє, в якому будь-яку хворобу лікують однією ін’єкцією!

З кожним днем з’являється все більше і більше розробок і нововведень. Деякі з них проходять довгий процес завоювання довіри, а інші – відразу ж втілюються в життя. Нові терапевтичні стратегії забезпечують перспективи для клінічного лікування пацієнтів у майбутньому. Екзосоми є комунікаторами між клітинами, які пропонують клінічний потенціал як для виявлення, так і для лікування різних захворювань. І саме екзосомальна терапія є ін’єкційною процедурою, яка зараз показує ефективні результати після її проведення. 

Науково-технічний прогрес не стоїть на місці, кожного року він дозволяє вченим відкривати нові можливості в медицині та перевіряти старі методики інноваційними методами. 

Перспективи використання екзосомального концентрату було досліджено ще на початку ХХІ століття. Клітинні технології – це ефективний та природній спосіб лікування важких захворювань.

Біогенез екзосом і як він відбувається?

Вчений інституту Берклі розказав про екзосоми

Про перспективи застосування терапії екзоконтантратом було озвучено відомим професором кафедри молекулярної та клітинної біології Каліфорнійського університету Ренді Шекманом.

У своїй першій лекції доктор Ренді Шекман оглядає секреторний шлях та оглядає історичні експерименти, які формували наше молекулярне розуміння цього шляху. Подорож починається з ендоплазматичної сітки, де транслюються білки, які входять в секреторний шлях. МРНК цих білків кодує сигнальну послідовність, яка служить “міткою” для перенесення комплексу мРНК, рибосом та новосинтезованого білка до ендоплазматичної сітки для подальшої трансляції та переміщення нового секреторного білка через мембрану ЕС у гомеостаз або просвіт органели. Везикули транспортують нещодавно перекладені білки до апарату Гольджі, де їх «упаковують» і відправляють до кінцевого пункту призначення.

Біогенез екзосом і як він відбувається?

У своїй другій лекції Шекман пояснює, як його лабораторія використовувала хлібопекарські дріжджі для виявлення основних білків, що беруть участь у секреторному шляху, і описує білки, що беруть участь у бутонізації, торгівлі везикулами та злитті везикул. Шекман також представляє дані своєї лабораторії, які допомогли ідентифікувати ER -канал, по якому білки проникають у секреторний шлях. Ці серії експериментів показують, як крок за кроком розвиваються наукові знання, розкриваючи основні механізми кращого розуміння людських хвороб.

У своїй третій лекції Шекман описує біогенез екзосом. Екзосоми – це позаклітинні везикули, що виділяються клітиною, і на відміну від внутрішньоклітинних везикул, екзосоми містять невеликі молекули РНК. Лабораторія Шекмана охарактеризувала РНК, що містяться в екзосомах, і показала важливість білка Ybx1 для рекрутування певних міРНК в екзосомах.

Опубліковано: 27.10.2021
Схожі послуги
0 / 0