Рівне Київ

Основні проблеми обличчя

Розділ: Дерматологія

Шкіра людини піддається різним проблемам: акне, чорні цятки, чорні вугрі, пігментація, постакне, розацеа, купероз. Яка між ними різниця, і як боротися?

Акне – це хронічне захворювання сальних залоз із рецидивами. Якщо на обличчі постійно виникають вугрові висипи – комедони, прищі – така шкіра потребує втручання дерматолога.

Комедони – це сальні корки, схожі на згустки шкірного сала й ороговілих клітин, які закорковують пори. Комедони бувають закритими та відкритими. Якщо комедон відкритий, то під дією кисню сало окислюється і він набуває характерної чорної головки. Такі комедони називаються чорними вуграми (чорними цятками). Закриті вугрі називають білими вуграми. Коли комедон запалюється, виникає прищ.

Які бувають ступені акне?

Легкий ступінь акне. На шкірі понад 10 елементів вугрового висипу, переважно відкриті та закриті комедони.
Середній ступінь. На шкірі спостерігається від 10-ти до 25-ти елементів вугрового висипу, є декілька гнояків, що містять біло-жовту гнійну рідину.
Тяжкий ступінь акне. На шкірі понад 25 запалених прищів, кілька значних щільних болючих вузлів синяво-рожевого кольору завбільшки 5 мм.

Чорні цятки чи чорні вугрі, яка різниця?

На чорні цятки жаліється багато молодих людей. Вони виникають у людей з жирним, комбінованим і навіть нормальним типом шкіри.
Важливо розуміти, що чорні цятки бувають двох видів:
  • чорні вугрі – відкриті комедони, тобто елементи вугрового висипу;
  • сальні нитки – шкірне сало, яке перетворюється на чорні цятки на поверхні шкіри.

Сальні нитки вистеляють пори зсередини – це канали для виходу шкірного сала на поверхню шкіри. Позаяк шкірне сало окислюється від контакту з киснем, верхівка вмісту пор набуває темного забарвлення.

Зовні сальні нитки досить схожі з чорними вуграми чи брудом, проте все ж таки їх варто розрізняти: елементи вугрового висипу називають чорними вуграми, а сальні нитки – чорними цятками.

Розрізняти їх варто за розміром. Чорні цятки – це справді цятки, невеликі, помітні лише за пильного розглядання. Чорні вугрі значно чіткіші. Крім того, вміст чорних вугрів нагадує більш воскоподібний корок, а чорні цятки виявляються тонкими сальними нитками.

Видавлювати чорні цятки не варто, можна лише нашкодити. Ліпше звернутися до лікаря, який зробить відповідні процедури, що значно будуть ефективніші.

Розацеа – це хронічне захворювання шкіри з рецидивами, для якого характерне стале почервоніння шкіри обличчя, розширення дрібних судин і появи рожевих вугрів. Діагноз розацеа, звісно, має поставити лікар.

Які симптоми розацеа? Якщо у Вас спостерігається стале почервоніння обличчя, що не минає впродовж кількох місяців – це перша ознака розацеа й варто звернутися до дерматолога. У випадку розацеа порушена іннервація судин, шкіра вирізняється підвищеною чутливістю, схильністю до куперозу. Для розацеа характерні так звані рожеві вугрі. Проте висипів може й не спостерігатися на початкових стадіях захворювання.

Купероз або телеангіектазія – це стале розширення дрібних судин шкіри. Купероз може бути симптомами розацеа, хронічної венозної недостатності й інших порушень.

Пігменті плями
 – це результат нерівномірного розподілу в шкірі пігменту меланіну.

Меланін виробляють клітини нашої шкіри, які мають назву меланоцити, і якщо раптом одні групи меланоцитів з певних причин посилюють свою активність порівняно з іншими, тобто виробляють більше меланіну, в цих місцях з’являються пігментні плями.

Не слід плутати пігментні плями з ластовинням.

Опубліковано: 12.04.2021
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво