Фолікулярний кератоз – це порушення кератинізації, при якому рогові луски заповнюють вихідні отвори волосяних фолікулів. Точна причина такого явища невідома. Однак фолікулярний кератоз може бути пов’язаний з деякими генетично зумовленими захворюваннями або з іншими особливими станами шкіри, як, наприклад, атопічний дерматит.
Може виникнути в будь-якому віці, але частіше з’являється у дітей молодшого віку.
Ознаки і симптоми фолікулярного кератозу
Включає наступні ознаки і симптоми:
Безболісні ущільнення шкіри, які зазвичай розташовуються в районі плечей, стегон, сідниць або на щоках.
Шкіра суха і шорстка на дотик.
Залежність від пори року – при низькій вологості навколишнього середовища шкіра стає ще сухішою.
Висипання на дотик схожі на наждачний папір або «гусячу шкіру».
Можливий свербіж та відчуття стягнення шкіри.
Приєднання вторинної інфекції при механічному пошкодженні папул.
Як правило, в спеціалізованому лікуванні фолікулярного кератозу немає необхідності, але якщо Ви стурбовані станом вашої шкіри або шкіри вашого малюка зверніться до дерматолога.
Як правильно доглядати за шкірою в домашніх умовах?
Обмеження часу купання і температури води. Гаряча вода і довге перебування у ванній сприяє зникненню захисного ліпідного шару з поверхні шкіри. Проводьте у ванній або душовій не більше 10 хвилин і використовуйте теплу воду.
Делікатне ставлення до шкіри. Користуйтеся тільки рідким милом і м’якими мочалками при купанні, промокніть шкіру рушником, а не розтирайте.
Зволоження. Відразу після контакту шкіри з водою, нанесіть на неї крем, до складу якого входить ланолін, гліцерин або вазелін. Ці інгредієнти заспокоюють суху шкіру і запобігають втраті рідини з її поверхні.
Дотримання адекватного режиму вологості в приміщенні. Користуйтеся зволожувачем для того, щоб вологість у вашій квартирі або будинку не опускалася нижче норми .