Рівне Київ

Фолікуліт: фактори виникнення, симптоми, лікування, профілактика

Розділ: Дерматологія

Фолікуліт — захворювання інфекційного характеру, що вражає глибокі і середні відділи волосяного фолікула і приводить до його нагноєння. Інфекція потрапляє всередину фолікула через невеликі ушкодження (садна, подряпини, порізи, екскоріації і ін.). Збудник може бути бактеріальним, грибковим, вірусним або паразитичним. Бактеріальний фолікуліт зазвичай викликаний Staphylococcus aureus, але іноді Pseudomonas aeruginosa) або іншими мікроорганізмами.

Фактори фолікуліту

Серед факторів, які збільшують ймовірність інфікування:

1. Цукровий діабет;

2. Підвищена пітливість;

3. Депіляція;

4. Імунодефіцит;

5. Специфіка професійної діяльності (часті контакти з різними хімічними речовинами)

Клінічні симптоми фолікуліту

Подразнення шкіри, утворення поверхневих пустул або запальних вузликів, що оточують волосяний фолікул, субєктивно- біль. Уражене волосся може випадати. Запальний процес в волосяному фолікулі триває до 1 тижня. Зазвичай у пацієнтів відзначається множинне ураження фолікулів.

Види фолікуліту

1. Стафілококовий — бактерія потрапляє в організм наприклад при порізі від гоління. При сильному ураженні можливий розвиток глибокої форми або більш серйозною і складною гнійної форми — абсцес або фурункул.

2. Підривний фолікуліт Гоффмана — є рідкісною формою даної патології. Має тривалий розвиток і серйозні наслідки, так як вражає не тільки волосяні стрижні і цибулини, але і шкірні покриви. У більшості випадків в ураженій ділянці волосся випадає через повне руйнування структури волосся.

3. Фолікуліт кандидозний —збудником в даному випадку є грибок Candida.

4. Сифілітичний тип — виникає внаслідок наявності у пацієнта сифілісу вторинної форми.

5. Фолікуліт паразитарний — при діагностуванні даного виду захворювання у хворого#nbsp; виявляють кліщи(Demodex, Scabies).

Лікування фолікуліту в медичній клініці Alpha Cell

Залежно від причини захворювання, застосовують препарати для зовнішнього використання, що діють на збудників фолікуліту .Для запобігання поширенню інфекції, здорова шкіра навколо вогнища обробляється антисептичними розчинами. При частих рецидивах захворювання використовують терапію ультрафіолетовим опроміненням (зазвичай проводять від 6 до 10 сеансів з періодичністю через день) . Якщо захворювання проходить важко, призначають антибактеріальні або протигрибкові препарати per os #nbsp; і паралельно проводять місцеву обробку шкірних покривів.

Профілактичні заходи включають дотримання правил гігієни, своєчасний і правильний догляд за шкірою і волоссям.

Необхідно уникати травмування шкіри, намагатися не носити тісного одягу і білизни, так як волосяні фолікули пошкоджуються досить легко.

Опубліковано: 22.04.2021