Рівне Київ

Симптоми та лікування запалення волосяного фолікула (фолікуліту) у м Рівне

Розділ: Дерматологія
Симптоми та лікування запалень волосяного фолікула (фолікуліту) у м Рівне

Фолікуліт — захворювання інфекційного характеру, що вражає глибокі та середні відділи волосяного фолікула, призводить до його загноєння. Інфекція потрапляє всередину фолікула через невеликі ушкодження (подряпини, порізи, екскоріації тощо). Збудник може бути бактеріальним, грибковим, вірусним або паразитичним. Бактеріальний фолікуліт зазвичай викликаний Staphylococcus aureus або Pseudomonas aeruginosa, збудниками можуть бути й інші мікроорганізмами.

Причини виникнення фолікуліту

Серед факторів, які збільшують ймовірність інфікування:

1. Цукровий діабет;

2. Підвищена пітливість;

3. Депіляція;

4. Імунодефіцит;

5. Специфіка професійної діяльності (часті контакти з різними хімічними речовинами)

Клінічні симптоми та види фолікуліту

Подразнення шкіри, утворення поверхневих пустул або запальних вузликів, що оточують волосяний фолікул, субєктивно- біль. Уражене волосся може випадати. Запальний процес в волосяному фолікулі триває до 1 тижня. Зазвичай у пацієнтів відзначається множинне ураження фолікулів.

Існує класифікація запалень волосяних фолікулів (фолікулітів):

1. Стафілококовий — бактерія потрапляє в організм наприклад при порізі від гоління. При сильному ураженні можливий розвиток глибокої форми або більш серйозною і складною гнійної форми — абсцес або фурункул.

2. Підривний фолікуліт Гоффмана — є рідкісною формою даної патології. Має тривалий розвиток і серйозні наслідки, так як вражає не тільки волосяні стрижні і цибулини, але і шкірні покриви. У більшості випадків в ураженій ділянці волосся випадає через повне руйнування структури волосся.

3. Фолікуліт кандидозний —збудником в даному випадку є грибок Candida.

4. Сифілітичний тип — виникає внаслідок наявності у пацієнта сифілісу вторинної форми.

5. Фолікуліт паразитарний — при діагностуванні даного виду захворювання у хворого#nbsp; виявляють кліщи(Demodex, Scabies).

Лікування запалення волосяного фолікула у м Рівне

Залежно від причини захворювання, застосовують препарати для зовнішнього використання, що діють на збудників фолікуліту. Лікуванням цього захворювання займаються фахівці дерматологічної клініки у м Рівне. Для запобігання поширення інфекції, здорова шкіра навколо вогнища обробляється антисептичними розчинами. При частих рецидивах захворювання використовують терапію ультрафіолетовим опроміненням (зазвичай проводять від 6 до 10 сеансів з періодичністю через день). Якщо захворювання проходить важко, призначають антибактеріальні або протигрибкові препарати; і паралельно проводять місцеву обробку шкірних покривів.

Профілактичні заходи включають дотримання правил гігієни, своєчасний і правильний догляд за шкірою і волоссям. Необхідно уникати травмування шкіри, намагатися не носити тісного одягу і білизни, адже волосяні фолікули пошкоджуються досить легко. За умови виникнення запалень волосяних фолікулів рекомендовано звертатися на консультацію дерматолога у м Рівне.

Опубліковано: 22.04.2021
Схожі послуги
0 / 0