Рівне Київ

Старіння волосся: геронтобіологія волосяного фолікула

Розділ: Волосся
Старіння волосся: геронтобіологія волосяного фолікула

Геронтобіологія волосяного фолікула – це наука, що вивчає процеси старіння волосяного фолікула та їх вплив на шкіру голови. Вона охоплює такі аспекти, як біологічні механізми старіння, зміни в структурі та функціях волосяного фолікула з віком, фактори, що впливають на цей процес, та можливості збереження здоров’я волосся та шкіри голови у похилому віці.

Ріст волосся залежить від кількості та активності клітин, що знаходяться у волосяному фолікулі. З віком кількість цих клітин зменшується, що може призвести до зменшення росту волосся та появи лисини.

Крім того, старіння волосяного фолікула може вплинути на структуру та функції шкіри голови, що може спровокувати появу різних проблем, таких як лупа, сухість та свербіж. Лікуванням вищеперерахованих проблем мають займатися відповідні фахівці – трихологи, які у роботі використовують сучасні трихологічні послуги для боротьби з проблемами волосся та шкіри голови.

Для геронтобіології волосяного фолікула також важливо вивчати фактори, що впливають на старіння волосяного фолікула та шкіри голови. Наприклад, дослідження показали, що експозиція до ультрафіолетового випромінювання та окислювального стресу може призвести до зниження кількості клітин, що знаходяться у волосяному фолікулі та зниження рівня здорових антиоксидантів у шкірі голови.

Особливості старіння волосся 

Старіння волосся – це процес природного зменшення кількості та якості волосся з віком. Волосся може стати тоншим, менш густим та втратити свою природну силу та блиск. Один з ключових факторів, що впливає на старіння волосся, – це зменшення кількості та активності клітин, що знаходяться у волосяному фолікулі. З віком ці клітини стають менш активними, що може призвести до зменшення виробництва кератину та інших складових волосся. Крім того, старіння волосся може бути пов’язане зі зменшенням рівня гормонів, таких як естроген та тестостерон, що можуть впливати на здоров’я волосся.

Також проявом старіння волосся є зміна його кольору. З віком рівень меланіну, який надає волосся колір, зменшується. Це може призвести до появи сивого волосся. Крім того, старіння волосся може призвести до зміни структури волосся, такої як зменшення густини та діаметру волосся, що може призвести до втрати об’єму та блиску волосся.

Що робити для краси волосся? 

Для збереження здоров’я волосся та запобігання його старінню важливо дотримуватися здорового способу життя, включаючи правильне харчування та регулярну фізичну активність. Потрібно доглядати за волоссям правильними засобами, що включають в себе вітаміни, мінерали та інші поживні речовини. Також рекомендується при спостереженні у себе проблем із волоссям чи шкірою голови звертатися за комплексною допомогою трихологів. Щоб мати красиве та густе волосся – обирайте консультацію трихолога. Тільки лікар встановить, що призвело до проблеми, та призначить індивідуальне лікування, яке допоможе подолати не симптоми, а причину!

Опубліковано: 05.04.2023
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво