Рівне Київ

Чи може випадати волосся через підвищений тиск?

Розділи: Дерматологія, Волосся
Чи може випадати волосся через підвищений тиск?

Чи знаєте ви, що високий кров’яний тиск може з часом викликати випадіння волосся? 

Хоча на гіпертонію сьогодні страждає велика кількість населення, багато хто досі не знає про це, оскільки симптоми не так легко виявити. З високим кров’яним тиском приходить цілий багаж побічних ефектів, і випадіння волосся може входити до того списку.

Залисини – це життєвий факт для багатьох чоловіків, особливо у віці від 30 років. Тим не менш, випадіння волосся не є симптомом підвищення артеріального тиску як таким, а скоріше побічним ефектом. Було проведено низку досліджень, щоб знайти прямий зв’язок між випадінням волосся та гіпертонією.

Як ліки від високого тиску впливають на волосся?

Гіпертонікам призначають ліки для зниження рівня артеріального тиску. Однак вважається, що антикоагулянти або «розріджувачі крові» викликають випадіння волосся певною мірою через їх терапевтичну активність. Ці препарати включають гепарин, варфарин тощо.

Інші поширені класи ліків, що використовуються для лікування гіпертонії, включають діуретики, бета-блокатори, інгібітори АПФ, блокатори кальцієвих каналів і БРА (блокатори рецепторів ангіотензину II), які, як відомо, викликають стоншення волосся і, зрештою, його випадіння.

У більшості випадків випадіння, викликане цими ліками, носить тимчасовий характер і зменшується після припинення прийому ліків. Проте припинення прийому цих препаратів не є варіантом. Найкраще проконсультуватися з лікарем для альтернативи.

Стрес при високому тиску та його вплив на здоров’я волосся

Поряд із постійним занепокоєнням гіпертонік в ідеалі зазнає більшого стресу, ніж зазвичай. Стрес впливає на кров’яний тиск та підвищує його, а також впливає на здоров’я волосся.

У такому разі викликається наступна серія подій:

Тривалий стрес звужує кровоносні судини і таким чином обмежує кровопостачання. І те, й інше разом погіршує здоров’я волосся, оскільки позбавляє волосяні фолікули необхідних поживних речовин та багатого на кисень кровопостачання, яке необхідне для підтримки хорошого здоров’я волосся.

Нестача необхідних поживних речовин зменшує діаметр фолікула, що призводить до витончення волосся, втрати його якості та блиску.

Поради трихологів у м Рівне щодо випадіння через гіпертонію

Дуже поширене питання, яке люди ставлять трихологам на консультації: чи можна повернути назад “постраждале” від високого тиску волосся? Хоча гіпертонія і відіграє роль у випаданні волосся, вона є лише малою частиною набагато серйознішої проблеми – вашого способу життя!

Причини, через які в людини гіпертонія, пов’язані з різними іншими чинниками, як-от нездорове харчування, порушений цикл сну, фізичний чи розумовий стрес та багато іншого. Щоб зменшити випадіння волосся і зберегти здорове волосся, важливо, щоб ви спочатку подбали про ці тригери.

Крім того, ви повинні дотримуватися правил догляду за волоссям відповідно до його типу. Різні умови довкілля вимагають різної поведінки. Широкий спектр медичних послуг трихологічної клініки Alpha Cell дозволяє нашим пацієнтам отримувати якісні консультації лікарів, на яких і відбувається підбір засобів догляду відповідно до індивідуальних потреб волосся. Пам’ятайте, що гіпертонія – це довічне захворювання, з яким можна впоратися за допомогою ліків, але важко впоратися з його несприятливим впливом на інші частини тіла, включаючи волосся.

Опубліковано: 02.03.2023
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво