Рівне Київ

Які основні причини того, що свербить голова?

Розділ: Волосся
Які основні причини того, що свербить голова? Трихолог у м Рівне

Шкіра голови дуже чутлива. Тому важливий ретельний догляд, щоб запобігти таким симптомам, як лупа або свербіж. Якщо шкіра голови занадто суха, то може виникнути свербіж. Часто шкіра сохне через зовнішні причини, такі як частий душ або постійне сушіння волосся феном. Неправильний шампунь може викликати подразнення шкіри. Також сухість та свербіж шкіри голови може виникати через низку захворювань.

Функція шкіри голови

Шкіра голови – одна з чутливих ділянок нашого тіла. Проте їй часто приділяється занадто мало уваги, і через це можуть виникнути такі проблеми, як сухість або свербіж шкіри голови. Волосся теж часто страждає, оскільки здоров’я шкіри голови впливає на його зовнішній вигляд.

Шкіра голови складається з кількох шарів. У глибших шарах постійно утворюються нові клітини, а мертві клітини, що знаходяться на поверхні шкіри відшаровуються. У шкірі розташовані коріння волосся, шкірний жир і потові залози, а також клітини імунного захисту та нерви. Всі разом вони виконують такі функції, як обмін рідини, сенсорне сприйняття та регулювання температури.

Проблеми зі шкірою голови

При порушенні процесів, що відбуваються у шкірі голови, можуть виникнути місцеві скарги. Найчастіші проблеми включають зневоднення, лупу та свербіж. Це часто відбувається через зовнішні впливи, такі як сонце, холодне або гаряче сушіння феном. Також до цього можуть призвести хвороби, гормональні зміни, прийом деяких ліків та використання засобів догляду.

Сухість шкіри голови

Суха шкіра голови часто свербить. Сухість шкіри голови може бути спричинена різними факторами. Серед них виділяють:

  • сонце
  • хлорована вода
  • низька вологість
  • гаряче сушіння феном

Шкіра голови також може бути схильна до механічного подразнення – наприклад, від носіння капелюха або іншого головного убору. Зрештою, сухість шкіри голови також може бути генетичною.

Що робити із сухою шкірою голови?

Якщо шкіра голови суха і свербить, слід вибирати м’які шампуні. Ідеально підходять продукти із зволожуючими інгредієнтами, які заспокоюють подразнену шкіру голови. Також підійдуть продукти з екстрактами трав та олією. Однак не втирайте шампунь у шкіру голови занадто сильно – це може спричинити додаткове подразнення.

Не приймайте занадто гарячий душ. Свербіння спочатку полегшується від теплої води, але при цьому видаляється жир зі шкіри голови, тому з часом вона стає ще більш подразненою.

Алергія як можлива причина свербіння голови 

Подразнення та свербіж шкіри голови можуть бути викликані й іншими причинами. Часто симптоми викликані алергічною реакцією на певний засіб для догляду чи укладання. Така алергія може з’явитися дуже раптово, навіть, якщо ви використовували засіб роками.

Ви можете легко дізнатися, чи викликані ваші симптоми алергією, відвідавши консультацію трихолога. Можна взяти з собою упаковку вашого продукту – це найкращий спосіб для лікаря отримати огляд інгредієнтів. Як варіант, ви можете спочатку використовувати інший продукт – по можливості без добавок – і подивитися, чи вщухне свербіж.

Коли шкіра голови лущиться?

Якщо шкіра голови свербить і при розчісуванні з волосся спадають білі пластівці, це свідчить про наявність лупи. Зазвичай це викликане надто сухою або надто жирною шкірою голови. Якщо шкіра голови суха, то утворюються, як правило, невеликі лусочки. Але якщо шкіра голови жирна – великі.

Лусочки утворюються, тому що процес оновлення шкіри значно прискорюється. Це призводить до посилення лущення. Лупа викликається різними обставинами: стрес, теплий і вологий клімат, нездорове харчування, зміни гормонального балансу тощо.

Іноді симптоми можна усунути за допомогою шампуню проти лупи, але краще звернутися за комплексною допомогою лікаря.

Себорейна екзема

Якщо крім свербіння на шкірі голови з’являється висипання, причиною часто є себорейна екзема. Однак така екзема не обов’язково супроводжується таким проявом. Найбільш типові такі симптоми, як почервоніння шкіри та утворення пухирів. Висипання може поширюватися зі шкіри голови на обличчя.

Поки що точно не відомо, чому виникає себорейний дерматит. Вважається, що, крім генетичної схильності, грає роль ослаблена імунна система. Крім того, клімат та психічний стан можуть впливати на виникнення екземи. Також вважається, що спровокувати спалах може грибкова інфекція.

Тому для встановлення причин і призначення індивідуальної схеми лікування – себорейну екзему завжди має лікувати дерматотрихолог.

Лікування свербіння шкіри голови у м Рівне

Якщо від свербіння шкіри голови не виходить позбутися самостійно, якщо шкіра голови запалена та почервоніла, волога, покрита кірками або почало випадати волосся, вам слід звернутися до лікаря трихолога, який після ретельної діагностики – трихоскопії, визначить причину появи наявних симптомів, призначить правильне лікування, підбере засоби профілактики та домашнього догляду для вашого волосся.

Опубліковано: 20.01.2023
Схожі послуги
0 / 0