Рівне Київ

Що таке пруриго: як лікувати симптоми?

Розділ: Дерматологія

Пруриго — хронічне рецидивуюче шкірне захворювання з групи нейроалергодерматозів, первинними новоутвореннями якого є папули, напівкулевидні папульозні і вузлуваті елементи, поява яких супроводжується сильним свербінням.

У дорослих, основне значення надається впливу ендогенних алергенів, що виникають внаслідок хронічних шлунково-кишкових (функціональна диспепсія, синдром подразненого кишечника, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гепатит, холецистит, цироз печінки); ендокринних порушень (цукровий діабет, тиреотоксикоз, кісти яєчників), а також різних інтоксикацій, вегетосудинних порушень, гельмінтозів, захворювань нервової системи (стреси, неврози, психози різного генезу, нав’язливі стани) і аутоімунних процесів.

Форми прояву почесухи

Свербець дорослих (почесуха Гебрі) може проявлятися в двох формах: гостра і хронічна. Гостра форма почесухи характеризується появою на шкірі розгинальних поверхонь верхніх і нижніх кінцівок дисемінованих напівкулястих папул щільної консистенції червонувато-бурого кольору. Вони можуть набувати набряклості на тлі інтенсивного свербіння. В результаті поверхневих дефектів їхня поверхня покривається кров’яними кірочками, при відторгненні яких залишається тимчасова пігментація.

Тривалість від 2 тижнів до 4 місяців. У хворих внаслідок болісного свербіння виникають невротичні розлади: дратівливість, безсоння.

Хронічна форма захворювання відрізняється тривалим рецидивуючим перебігом і проявом папульозного висипання з вогнищами ущільнення шкіри.

Після встановлення конкретної причини захворювання дерматолог переходить безпосередньо до лікування даної патології. Лікування цього захворювання залежить від причин його виникнення. У випадках, коли хвороба — це наслідок гельмінтозу, то призначають протигельмінтні препарати. При виникненні почесухи через порушення в раціоні харчування необхідно провести корегування раціону за допомогою дієтолога.

У будь-яких випадках лікування супроводжується антигістамінними засобами. Для зовнішнього застосування призначаються мазі, що містять глюкокортикоїди. Також рекомендується курс з ванн з травами (кора дуба), висівками, перманганатом калію або сірчані ванни.

Опубліковано: 23.04.2021
Схожі послуги
0 / 0