Рівне Київ

Трихологи у м Рівне розповіли, про що говорить рання сивина

Розділ: Волосся
Трихологи у м Рівне розповіли, про що говорить рання сивина

Перше сиве волосся до 30 років може змусити всерйоз понервувати: зі мною щось не так, я хворий? Сивина асоціюється зі старінням, пережитим горем чи сильним страхом. І коли волосся починає втрачати колір при досить розміреному житті, безперечно варто перевірити здоров’я. Проте все не так трагічно, як може здатися.

Наше волосся має колір завдяки особливим клітинам-меланоцитам, у яких розташована пігментна речовина меланін. Він синтезується в коренях, а потім надходить у стрижні волосся, що росте. «Контролюють процес» ендокринна та нервова системи. Якщо з якоїсь причини кількість меланіну зменшується, волосся стає «порожнім» і знебарвленим.

Причини сивого волосся

Природним вважається, якщо шевелюра починає знебарвлюватись після 30 років. Причини можуть бути різними, і нижче ми розберемо основні, але якщо у вашій родині рання сивина – це не спадкова особливість, варто записатися на консультацію трихолога.

Генетика

Вчені з Великобританії виявили ген IRF4, який бере участь у виробленні мелатоніну. Від того, як він працює, залежить вік, в якому волосся втратить пігмент. Тож якщо ваші батьки, бабусі та дідусі починали сивіти ще в юності, швидше за все, це спадковість.

Нестача вітамінів

Причиною знебарвлення може бути банальна нестача в організмі важливих речовин. Варто перевірити рівень заліза, феритину, кальцію, цинку, міді, вітамінів групи B та D.

Стрес

Під час стресу в кров надходить дуже багато адреналіну. Цей гормон блокує вплив меланіну на білкову структуру і пігмент перестає засвоюватися. Якщо напруга не проходить, волосся може почати випадати. Чим більше випадає, тим напруженіше працюють і швидше зношуються меланоцити. Тому після сильного стресу може почати рости сиве волосся. 

Гормони 

Як було вказано вище, ендокринна система контролює роботу меланоцитів. Тож збій у ній цілком може спровокувати зниження рівня меланіну та знебарвлення волосини. Якщо ви помітили, що при цьому у вас “скаче” вага, різко змінюється настрій чи серцебиття, з’явилася зайва пітливість чи припухлість на шиї, зверніться до ендокринолога. Насамперед перевіряють щитовидну залозу, але проблема може бути в гіпофізі чи яєчниках. До речі, невчасна сивина – один із симптомів гіпотиреозу.

Тяжкі захворювання

Причиною можуть бути і захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, шкідливі звички. Наприклад, за деякими дослідженнями, у зоні ризику ті, хто страждає від ішемічної хвороби серця.

Часто волосся до відповідного терміну сивіє у людей з вітиліго (порушенням пігментації шкіри) або нейрофіброматозом (спадкова хвороба, що супроводжується розвитком пухлин та появою коричневих плям на шкірі). 

Аутоімунні захворювання

Наприклад, сивина може бути супутником непереносимості глютену – целіакії. Вогнищева алопеція теж часто супроводжується знебарвленням волосся. Навіть якщо воно після лікування виростає заново, колір, швидше за все, утримуватиметься погано.

Чи можна вилікувати сиве волосся?

По-перше, якщо рання сивина обумовлена генетикою, ймовірно, волосся буде менш схильне до випадіння або захворювань, що ведуть до облисіння. По-друге, раніше вважалося, що волосся, яке втратило колір, природним шляхом відновити неможливо. Однак сучасні дослідження показують, що сивина через стрес або ліки в деяких випадках оборотна.

Якщо Вам характерні деякі причини появи сивого волосся – записуйтеся до трихологічної клініки Alpha Cell. Наші трихологи проводять якісну діагностику волосся та шкіри голови; визначають за допомогою лабораторних аналізів, які причини проблем із волоссям; призначають індивідуальну схему лікування для кожного пацієнта. Пам’ятайте, що комплексна профілактика завжди попереджає проблему того чи іншого характеру.

Опубліковано: 16.03.2023
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво