Рівне Київ

Вчені назвали звичку, яка призводить до зайвої ваги

Розділи: Дієтологія, Корекція фігури
Яка звичка призводить до зайвої ваги: розповідає дієтолог у м Рівне

“Завдяки дослідженням американської спільноти біохімії та молекулярної біології були опубліковані несподівані дані, які підтверджують, що хронічний недосип може стати головною причиною появи зайвих кілограмів.” – говорить дієтолог медичного центру Alpha Cell у м Рівне.

Дослідження щодо сну та харчування 

До участі у дослідженні було запрошено 15 молодих та здорових чоловіків. Перший тиждень кожен із них провів у режимі відпочинку, де їм було дозволено спати скільки хочеться. Після чого їм було запропоновано режим, що імітує робочі будні. Протягом наступних 10 днів чоловікам дозволялося спати трохи більше 5 годин на добу. Харчування теж було чітко визначене. Так, на вечерю всім учасникам подавали страви з високим вмістом ліпідів. З плином часу і зростаючим рівнем недосипання, чоловіки відчували все менше насичення після такої вечері та були незадоволені їжею.

Щоб вчені могли відстежувати вплив недосипання на біохімічні процеси, що відбуваються в організмі, учасники експерименту регулярно здавали аналіз крові. 

В результаті виявилося, що дефіцит сну негативно позначився на засвоєнні вуглеводів і жирів. Отримані наприкінці цього дослідження дані, що дозволили учасникам відіспатися, покращили показники вуглеводно-ліпідного обміну. Однак, важливо зауважити, що навіть після 10-годинного сну повністю відновити організм їм не вдалося.

Результати дослідження 

Цей експеримент наочно показує, як нестача сну впливає на здатність організму справлятися з переробкою і засвоєнням біологічно важливих речовин. Збільшене почуття голоду, поруч із зниженою здатністю перетворювати жири на енергію, призводить до ожиріння. Таким чином, жири все більше накопичуються в нашому тілі, утворюючи ті зайві кілограми. З чого випливає, що збільшуючи тривалість добового сну, можна зупинити процес ожиріння.

“Отримані американцями результати свідчать, що недосип посилює потяг людини до вживання не дуже здорової їжі. Тих самих висновків дійшли і швейцарські вчені. Вони довели, що одна безсонна ніч відбивається на організмі уповільненням обміну речовин на 15-20%. Знижуються енерговитрати на такі життєво важливі функції, як дихання, травлення та засвоєння нової інформації.” – стверджує лікар

Все це призводить до простого висновку про те, що повноцінний сон є так само невід’ємною частиною здорового способу життя, як і правильне харчування та спорт.

Опубліковано: 30.11.2022