Рівне Київ

Правильне харчування — не обмежуй себе виснажливими дієтами!

Розділи: Дієтологія, Корекція фігури

Основні причини, чому ми набираємо вагу та не худнемо?

Перекуси — не корисно

Між споживанням їжі повинен бути чіткий проміжок часу. Часті перекуси впливають на порушення метаболізму та роботу гормонів. Перекуси знижують рівень гормону греліну, який відповідає за відчуття голоду. І навіть маленький шматочок попадання їжі в шлунок викликає виділення ферментів, виробляється інсулін, знижується рівень гормону греліну. Часті перекуси провокують коливання глюкози в крові, порушується вироблення гормону лептину — це призводить до неправильного регулювання апетиту.

Переїдання

Часті перекуси та неконтрольоване переїдання призводить до того, що людина споживає значно більше калорій, як потрібно. І який результат? Людина набирає зайві кілограми.

Вчені встановили, що люди з нормальною вагою, які відмовилися від 200-300 ккал в день, значно покращили своє здоров’я.

Порушення режиму харчування

З’їв шматочок шоколадки, коли настрій поганий, а потім ще десерт, печиво… Такі перекуси призводять до того, що людина протягом дня їсть, а в основні прийоми їжі — сніданок, обід, вечеря, харчується неповноцінно. І потім знову “перекушує”.

Підвищена частота харчування посилює навантаження на печінку, знижується інтенсивність клітинного оновлення та самоочищення — аутофагії.

Оманливий голод

Дуже важливо розрізняти справжній фізичний голод та оманливий, який пов’язаний із стресами, втомленістю, негативними емоціями. Дуже часто після невдалого дня, хочеться “заїсти” негатив смачними десертами або жирною їжею. Це і призводить до порушень метаболізму та зайвої ваги.

Недосипання

Дефіцит сну призводить до зниження рівню гормону ситості лептину і підвищення рівня голоду греліна. Одна година недосипання призводить до переїдання на наступний день до 250 ккал. Тому спати потрібно повноцінно — це важливий крок до контролю голоду.

Речовини, що стимулюють переїдання

До них відносяться ароматизатори, цукор, сіль. Навіть звичайні ароматизатори, в яких немає калорій, стимулюють голод і заставляють Вас з’їсти на 10% більше, ніж би Ви харчувалися без них.

 

Правильне харчування для схуднення від дієтолога Alpha Cell

Насамперед, хочемо зазначити, що здорове харчування — це не виснажливі дієти та голодування!

Ось, важливі поради, які допоможуть збалансувати споживання їжі та не набирати зайвих кілограмів:

  • споживати кількість калорій, які необхідні для повноцінної підтримки організму;
  • уникати смаженої їжі, а також з великим вмістом жиру, фастфуди;
  • у свій раціон включити споживання овочів, бобових, фруктів, горіхів, злаків, риби;
  • пити достатньої кількості води;
  • включити у свій режим дня заняття спортом;
  • висипатися та не їсти як мінімум 4 години до сну.

Та звісно, для кожної людини повинен бути індивідуально складений раціон, який допоможе не набирати зайвих кілограмів, а при потребі й схуднути. Дієтолог в медичній клініці Alpha Cell допоможе збалансувати Ваше харчування та розробити план здорової дієти. Вже багато наших клієнтів переконалося в ефективності методики нашої дієтології.

Опубліковано: 17.04.2021